Autor Zpráva
rotorod
Profil
Dobrý den

jak prosím na svých stránkach blokovat IP adresu, ale tady je stálé pouze první 2 čísla, a druhá 2 čísla jsou změnná. Lze tohle nějak napsat kod aby to blokovalo 66.249. ... . ... . ? děkuji za info
han5vk
Profil
Napríklad
<?php
  if(strpos($_SERVER["REMOTE_ADDR"],"66.249.")===0)
  {
    // blokovanie nejakým spôsobom, napr.:
    header("Location: notAllowed.php");
  }
?>
rotorod
Profil
han5vk:
tohle cele mohu napsat do htaccess? nebo nekde jinde?
_es
Profil
rotorod:
A zistil si si, čo je to za IP adresy? Nechceš, aby boli tvoje stránky vyhľadateľné cez Google?
rotorod
Profil
tohle mě odkazuje někam do kalifornie, USA pořád
_es
Profil
rotorod [#5]:
Asi nejaká IP adresa Googlebota či inej služby Google. Prečo ju chceš zakázať?
rotorod
Profil
jo asi to bude od strejdy googla...mám na strankach ten kod od googla
google-site-verification: google4410f1b66c083f35.html
asi to bude spojitost?

stránky jsou vytvořené pro určenou komunitu pár lidí (cca 100-200) a ještě vím že budou navštěvovany nepravidelně, v jedny měsíce více, jiné měsíce méně. A mám tam udělaný počitadlo, a ono mi to zbytečně kazí přístupy a statistiky. Za den i 20-40 návštěv. Ja vím že to není moc, ale přeci. A sem tam se stane jednou za den podle IP někdo z francie, italie, německa apod.

děkuji za rady
Keeehi
Profil
Ukládej si vše, a filtrování si dělej až při výpisu.

Nebo lépe, nasaď google analytics a kromě návštěvnosti dostaneš mnoho dalších a většinou hodnotnějších statistik.
rotorod
Profil
má to spojitost s tím google verification? ale co mám dělat když to nechci aby se mi započitavali prosím? analytics by mi s tím asi nepomohl ne?
_es
Profil
rotorod:
nechci aby se mi započitavali
„Započítavali“ kam, do čoho? Aké „počítadlo“?
rotorod
Profil
nechci aby se mi tyhle IP adresy započitavaly do počitadla navštěv na strankach. Když to jsou nějací booti či co to je....a i kdyby to nebyli..... dokažete prosim mi poradit kde napsat vyše zminěny kod? nebo nějak jinak? děkuji
_es
Profil
rotorod [#11]:
No tak si teda uprav kód toho „počítadla“, napríklad podmienkou z kódu v [#2] - ak je to počítadlo v PHP, keďže nechceš prezradiť, čo to je za „počítadlo“.
juriad
Profil
rotorod:
Obecně není asi tvým cílem blokovat přístup robotů, ale nezapočítávat jejich přístupy.
Nikde neříkáš, co je to za počítadlo. Velice pravděpodobně stačí někam do kódu toho počítadla přidat podmínku a nejlepe podle user agenta (cokoli, co obsahuje podřetězec „bot“).

Keeehi navrhl použít Google Analytics, což je také takové jedno počítadlo, až na to, že toho umí mnohem víc. A jedna z věcí, kterou umí, je nezapočítávání přístupů robotů.
Keeehi
Profil
rotorod:
Ten analytics je googlu, takže je snad jasné že by měl zvládnout odfiltrovat svoje roboty. A dále, funguje na javascriptu, a ten naprostá většina robotů nespouští.
rotorod
Profil
function recordVisitor($mysqli){
    $already = $mysqli->query("SELECT COUNT(*) AS count FROM visits WHERE ip='".$mysqli->real_escape_string($_SERVER["REMOTE_ADDR"])."' AND DATE(date)='".date("Y-m-d")."' ")->fetch_assoc();
    if($already["count"] == 0){
      $create = $mysqli->query("INSERT INTO visits (ip,date,firstdate) VALUES ('".$mysqli->real_escape_string($_SERVER["REMOTE_ADDR"])."',NOW(),NOW()) ");
      }
    else{
      $update = $mysqli->query("UPDATE visits SET date=NOW() WHERE ip='".$mysqli->real_escape_string($_SERVER["REMOTE_ADDR"])."' AND DATE(date)='".date("Y-m-d")."' ");
      }    
    } 
    
  function visitorsHistory($mysqli){
    $allTheTime = $mysqli->query("SELECT COUNT(*) AS count FROM visits ")->fetch_assoc();
    $lastMonth = $mysqli->query("SELECT COUNT(*) AS count FROM visits WHERE date>DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 1 MONTH) ")->fetch_assoc();
    $lastDay = $mysqli->query("SELECT COUNT(*) AS count FROM visits WHERE date>DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 1 DAY) ")->fetch_assoc();
    $online = $mysqli->query("SELECT COUNT(*) AS count FROM visits WHERE date>DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 15 MINUTE) ")->fetch_assoc();
    return array("all" => array("name" => "Celkem", "count" => $allTheTime["count"]),  "month" => array("name" => "Měsíc", "count" => $lastMonth["count"]), "day" => array("name" => "Den", "count" => $lastDay["count"]), "online" => array("name" => "Online", "count" => $online["count"]));
    }

v css pak je nadefinován vlastní vzhled, je to spojeno s databazi kam se ukladaji IP adresy. Tohle je kod kolegy co mi ho vytvořil.


Keeehi:
nevím jestli analytics má i vlastní vzhledy počitadel co si mohu dát na stránky?
Keeehi
Profil
rotorod:
nevím jestli analytics má i vlastní vzhledy počitadel co si mohu dát na stránky?
Ne, to jsou informace jen pro tebe. Což vůbec není na škodu, jelikož počítala nikoho jiného kromě tebe nezajímají.
rotorod
Profil
vynuloval jsem statistiky, nasadil jsem i druhy počitadlo od blueboard. za hodinu od vynulovani obou bylo na jedno 50 navštěv, na druhým 65 návštěv. A veškeré IP byly z USA. Kontroloval jsem to každou IP.

dá se tedy prosím vás nějak striktně zamezit přistup USA ip adresům? děkuji za pomoc
Amunak
Profil
rotorod:
Spolehlivě ne, a není to dobrý nápad. Kvůli nesmyslným číslům číslům chceš blokovat celou ameriku?

Proč odmítáš tu rozumnou věc? Odstraň ze stránky počítadla která nikoho kromě tebe nezajímají a používej nějaké lepší statistiky pokud tě skutečně zajímá kdo navštěvuje které stránky na webu a jak moc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0