Autor Zpráva
petrmasiar
Profil
Ahoj,
chci se jenom zeptat. Dělám stránky na estránkách a upravuju si design. Mám ho rozdělený na XHTML5 a CSS. Jde vlastně jenom o menu. Přišel jsem, jak ho fixnout, aby se mi nerozbilo, což je pro mně docela pokrok, ale bohužel jsem nepřišel na jinou důležitou věc. Potřeboval bych nad menu dát obrázek, ale aby bylo vidět, tak ho musím dát do divu menu. Jenže tak se objeví problém - je fixlej i ten obrázek. Přemýšlel jsem, že to vyřeším tak, že to dám do jiného divu, což fungovalo, ale to menu je vlastně nad tím obrázkem a obrázek překrývá.
To jsem se pokusil vyřešit opět jinak. Chtěl jsem posunout pozici menu o pár pixelů dolů, aby bylo pod obrázkem, ale zde vzniká ten hlavní a nevyřešený problém - udělá mi to vlastně, když to zjednoduším - průhlednou mezeru pak to fixlé menu a pak zase nic. Nešlo by nějak udělat, aby vršek stránky jakoby sjel k tomu menu, když posouvám stránku dolů a poté, co se vršek stránek dostane k menu, tak se začne posouvat to menu. Nevím o žádných stránkách, kde by to bylo, ale myslím, že jsem to párkrát viděl.
juriad
Profil
Chceš tedy to, aby se menu hýbalo se stránkou, dokud nedorazí na horní okraj okna prohlížeče, tam se zafixuje. Toto se musí řešit pomocí JS: Fixní menu při rolování
petrmasiar
Profil
To je přesně ono :D.


Tak teď to nějak musím aplikovat na to XHTML5 a CSS. Což je pro mě problém, teda kdyby to ty estránky dělaly normálně a ne v XHTML5, tak to není problém, ale to že to takhle komplikujou mě nějak mate. No, pokusím se to nějak splácat. Když sem dám adresu mých stránek - jsou teda ve vývoji a jsou zamčené heslo tam dám prozatimní, aby jste se mohli podívat. www.sgfan.eu heslo bude jakpsatweb, takže kdyby jste se na to někdo mohl mrknout a trochu mně navést. Díky :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0