Autor Zpráva
simberak
Profil
Zdravíčko,

jakým způsobem udělat trvalé přesměrování velkého množství url adres na jedné doméně? Potřebuju přesměrovat alespoň staré kategorie eshopu na nové url. Přesměrování může cca 100. Je to možné řešit klasicky přes .htaccess? Nezpomalí to načítání webu? Nebo dá se to udělat nějak jinak?

Děkuji moc za diskusi
ramaskrik
Profil
Samozrejme že sa to dá urobiť cez .htaccess. Najlepšie by bolo, ak by nová url mala rozdielnu štruktúru od novej, aby sa to dalo urobiť jedným všeobecným pravidlom. Prípadne sa dajú tie pravidlá vygenerovať pre každú kategóriu osobitne. Keďže nepoznám podrobnosti, je ťažko mi to nejako uzavrieť.

Iste to spomalí web do určitej miery. Otázka je, či to bude znateľné. Najlepšie je otestovať a nehádať.
Martin2
Profil *
Už samotné povolení .htaccess znamená určité zpomalení serveru. Apache při každém požadavku hledá soubory .htaccess v adresářích, kde mu to direktiva AllowOverride přikazuje. Jestli je potom v souboru sto nebo tisíc direktiv pro přesměrování je už celkem jedno.
Davex
Profil
simberak:
Zastávám názor, že jediné místo, kde lze kvalifikovaně rozhodnout o existenci URL nebo náhradní adrese, je přímo webová aplikace, takže by se přesměrování mělo udělat v e-shopu.

Martin2:
Jestli je potom v souboru sto nebo tisíc direktiv pro přesměrování je už celkem jedno.
Ztráta výkonu webserveru při velkém počtu pravidel je dost znatelná. Už stačí jenom to, že se všechna pravidla vyhodnocují při každém HTTP požadavku - i na obrázky, JavaScripty, stylopisy atd. Ve skriptu to jde udělat elegantněji - bude do operativnější (může vznikat automaticky při změně adresy v administraci aplikace) a nevznikne závislost na Apache.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0