Autor Zpráva
Tomy
Profil
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo ví, jak udělat v podstatě nahrazení té stránky "404 Not Found" svojí vlastní. Stránka by vypadala stejně jako zbytek webu, akorát by tam byl nějaký text a k tomu třeba obrázek. Určitě někdo ví co myslím, dost často se to používá. Děkuji za radu :)
Taps
Profil
ErrorDocument 404
Taurus
Profil
ErrorDocument 404

Je to stránka jako každá jiná, tzn. můžeš ji nastylovat a nakódovat jak chceš.
Tomy
Profil
Taurus:
Je tam napsané, že to může být obyčejný texťák. To znamená, že ten soubor může mít koncovku .txt jo?
juriad
Profil
Tomy:
Ne. „Bude to obyčejný texťák.“ se týká toho, že soubor .htaccess vytvoříš jako texťák a jen mu dáš toto trochu podivné jméno (ano, před tečkou nic není).
Tomy
Profil
juriad:
No mám to vytvořené a funguje to, až na to, že mi to nenačte css ani obrázky. Nevím proč, když se dívám do zdrojáku, tak cesty jsou správně.


juriad:
Když zadám doménu a za to /něco tak jeto v pohodě. Ale když už je tam /něco/něco, tak už je problém. Jenomže ve zdrojáku jsou ty cesty vůči tomu souboru napsané správně.
Taurus
Profil
Zkoušej. Ony ty cesty se v případě 404 trošku mění. Taky jsem si prošel tím, že mi to nešlo. A je dobré tu cestu dá tak, aby ti 404 fungovala i v podsložkách.
Tomy
Profil
Taurus:
Zkusil jsem tam dát přímo odkaz na ten soubor jako http://... a to nenačte vůbec. ErrorDocument 404 /http://www.sdhbecva.cz/chyba404.php


Taurus:
Jak si říkal, aby fungovala i v podsložkách. To bych taky že potřeboval, ale nevím jak to udělat. Normálně to funguje, ale když se to otevře v nějaké podložce, tak má problém najít všechny ostatní cesty co jsou v tom souboru, který má nahrazovat tu přednastavenou stránku chyby 404.
Taps
Profil
Zkus napsat
ErorrDocument 404 /chyba404.php
Tomy
Profil
Taps:
To už jsem tam právě měl a fungovalo to jenom částečně. Když narazil na stránku která neexistuje a byla v nějaké podsložce tak otevřel ten .htaccess, z toho přešel na chyba404.php, ale ten soubor chyba404 měl problém ze svojíma cestama.
Fisir
Profil
Reaguji na Tomyho:
V souboru .htaccess nech zápis ErorrDocument 404 /chyba404.php a v souboru chyba404.php musíš upravit cesty k CSS a dalším zdrojům tak, aby byly absolutní, tedy aby začínaly lomítkem.
Tomy
Profil
Funguje děkuju moc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0