Autor Zpráva
Václav III
Profil
Zdravím všechny,
prosím vás, mám hotový web pro PC a chci vytvořit verzi pro mobily a tablety. Web dělám v PHP. Načetl jsem si možnosti jak lze tuto transformaci udělat a rozhodl jsem se jít cestou dvou vytvořených webů. Takže nově napíšu web pro mobily. Načetl jsem si taky, že se do PHP vloží podmínka "if" (ukázka dole), která způsobí, že se verze automaticky přepnou podle uživatele. Netuším kde podmínku umístit, nemohl by mi někdo poradit? ... jde někde do Head, nebo Body ... ?
<?php
$useragent=$_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];
if(preg_match('/(android|bb\d+|meego).+mobile|avantgo|bada\/|blackberry|blazer|compal|elaine|fennec|hiptop|iemobile|ip(hone|od)|iris|kindle|lge |maemo|midp|mmp|mobile.+firefox|netfront|opera m(ob|in)i|palm( os)?|phone|p(ixi|re)\/|plucker|pocket|psp|series(4|6)0|symbian|treo|up\.(browser|link)|vodafone|wap|windows ce|xda|xiino/i',$useragent)||preg_match('/1207|6310|6590|3gso|4thp|50[1-6]i|770s|802s|a wa|abac|ac(er|oo|s\-)|ai(ko|rn)|al(av|ca|co)|amoi|an(ex|ny|yw)|aptu|ar(ch|go)|as(te|us)|attw|au(di|\-m|r |s )|avan|be(ck|ll|nq)|bi(lb|rd)|bl(ac|az)|br(e|v)w|bumb|bw\-(n|u)|c55\/|capi|ccwa|cdm\-|cell|chtm|cldc|cmd\-|co(mp|nd)|craw|da(it|ll|ng)|dbte|dc\-s|devi|dica|dmob|do(c|p)o|ds(12|\-d)|el(49|ai)|em(l2|ul)|er(ic|k0)|esl8|ez([4-7]0|os|wa|ze)|fetc|fly(\-|_)|g1 u|g560|gene|gf\-5|g\-mo|go(\.w|od)|gr(ad|un)|haie|hcit|hd\-(m|p|t)|hei\-|hi(pt|ta)|hp( i|ip)|hs\-c|ht(c(\-| |_|a|g|p|s|t)|tp)|hu(aw|tc)|i\-(20|go|ma)|i230|iac( |\-|\/)|ibro|idea|ig01|ikom|im1k|inno|ipaq|iris|ja(t|v)a|jbro|jemu|jigs|kddi|keji|kgt( |\/)|klon|kpt |kwc\-|kyo(c|k)|le(no|xi)|lg( g|\/(k|l|u)|50|54|\-[a-w])|libw|lynx|m1\-w|m3ga|m50\/|ma(te|ui|xo)|mc(01|21|ca)|m\-cr|me(rc|ri)|mi(o8|oa|ts)|mmef|mo(01|02|bi|de|do|t(\-| |o|v)|zz)|mt(50|p1|v )|mwbp|mywa|n10[0-2]|n20[2-3]|n30(0|2)|n50(0|2|5)|n7(0(0|1)|10)|ne((c|m)\-|on|tf|wf|wg|wt)|nok(6|i)|nzph|o2im|op(ti|wv)|oran|owg1|p800|pan(a|d|t)|pdxg|pg(13|\-([1-8]|c))|phil|pire|pl(ay|uc)|pn\-2|po(ck|rt|se)|prox|psio|pt\-g|qa\-a|qc(07|12|21|32|60|\-[2-7]|i\-)|qtek|r380|r600|raks|rim9|ro(ve|zo)|s55\/|sa(ge|ma|mm|ms|ny|va)|sc(01|h\-|oo|p\-)|sdk\/|se(c(\-|0|1)|47|mc|nd|ri)|sgh\-|shar|sie(\-|m)|sk\-0|sl(45|id)|sm(al|ar|b3|it|t5)|so(ft|ny)|sp(01|h\-|v\-|v )|sy(01|mb)|t2(18|50)|t6(00|10|18)|ta(gt|lk)|tcl\-|tdg\-|tel(i|m)|tim\-|t\-mo|to(pl|sh)|ts(70|m\-|m3|m5)|tx\-9|up(\.b|g1|si)|utst|v400|v750|veri|vi(rg|te)|vk(40|5[0-3]|\-v)|vm40|voda|vulc|vx(52|53|60|61|70|80|81|83|85|98)|w3c(\-| )|webc|whit|wi(g |nc|nw)|wmlb|wonu|x700|yas\-|your|zeto|zte\-/i',substr($useragent,0,4)))
header('Location: http://detectmobilebrowser.com/mobile');
?>

Dále mám ještě dotaz k tomu jak vlastně verzi pro mobil odkazovat? ... mám udělat klasický odkaz na jinou stránku pomocí "a href", která už bude upravená na jiné rozlišení, nebo je nějaký jiný lepší fígl jak přepínat mezi těmito verzemi?

Máte nějaké doporučení na rozlišení pro web na mobily a tablety? Případně jde udělat více verzí, třeba tři, pro PC, mobil a tablet? Je řešením pouze rozšířit onu podmínku?

Moc děkuji všem za případnou radu, chtěl bych ještě zdůraznit, že v PHP jsem spíše začátečník, takže bych uvítal spíše polopatičtěji popsanou radu.
pcmanik
Profil
Václav III:
Čo ťa viedlo k riešeniu na strane servera, keď v prehliadači je naozaj veľmi dobrá podpora pre responzívnosť webov?

Tým že znovu napíšeš web pre mobily, si predpokladám myslel že len upravíš štýly nie? Alebo naozaj stojí za to to úsilie budovať web v podstate od začiatku pre mobilné zariadenia?

Vravíš že web robíš v PHP a nerozumieš ako sa používajú podmienky, resp. kam ju máš dať? No logicky keď presmerovávaš stránku tak ešte pred výpis akýchkoľvek dát.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Václava III:
Pokud chceš mít různý vzhled, rozbočuj v prohlížečích uvnitř CSS – pomocí @media zaměříš různá rozlišení.
Pokud chceš mít různou strukturu obsahu v HTML, rozbočuj na straně serveru – pomocí ifů vypíšeš různé HTML pro různé User-Agenty.
Pokud chceš mít navíc různé adresy na různých zařízeních, tak použiješ ten uvedený kód před jakýmkoliv výpisem – ale podle mě je to nesystémová hloupost, provozování různých podob stejných stránek na různých adresách nic užitečného nepřináší.
Václav III
Profil
pcmanik:
Děkuji za reakci.
K řešení na straně serveru (asi tím myslíš onu podmínku) mě vede znalost a schopnost si představit pouze tuhle variantu. Měl bys radu jak to udělat jednodušeji a jinak?
Ano myslím tím upravit styly.
Ano web dělám poprvé v životě v PHP. Takže někde do hlavičky kde se umisťuje název stránky, kodování atd? Nebo stačí do body, ale na první místo?


Chamurappi:
Děkuji za reakci.
Chci mít asi lehce odlišnou strukturu ale většinu změním pouze ve stylech. Já vlastně ještě přesně nevím. Beru to jako zkoušku. Čím více pochopím tím lépe. Chci si to tedy pozkoušet a spíše než abych něco zkopíroval a fungovalo to tak to chci pochopit jak a proč to mám dělat takhle a né takhle.
Je tma na desktopovem webu spoustu odkazů, ty bych chtěl dát pod jedno tlačítko, předpokládám, že to je na vybudovaní jiné struktury.

pomocí ifů vypíšeš různé HTML pro různé User-Agenty.
Tím myslíš, že vytvořím další stránku pro mobil a jednoduše jí ifem vyvolám pomocí a href?
pcmanik
Profil
Václav III:
Odkážem ťa na článok, kde je pekne vysvetlené riešenie v CSS - bez toho aby si mal viacero štýlov (myslím súborov).

Ak to chceš v PHP, tak predpokladajme že máš súbor index.php, a tam túto štruktúru:
<?php
// Sem dáš kód na overenie mobilného prehliadača a presmerovanie na "mobilnú" url
?>
<html>
    <head>
....
Je dôležité aby to bolo pred výpisom akýchkoľvek znakov.

Je tam na desktopovem webu spoustu odkazů, ty bych chtěl dát pod jedno tlačítko, předpokládám, že to je na vybudovaní jiné struktury.
To tlačítko bude štandartne skryté a až pri nejakej šírke sa zobrazí a zároveň sa skryje menu. Pri kliknutí na tlačítko JavaScriptom menu zobrazíš. Čize v podstate okrem pridania tlačítka nerobíš zásahy do štruktúry dokumentu.
Václav III
Profil
pcmanik:
Dobrý článek!
... o responsivním webu už jsem něco načetl. Ta myšlenka se mi líbí, pokud se na web dívám jako programátor tak nemá chybu, pokud se na web dívám jako grafik (ten jsem hlavně) tak vidím spoustu nedokonalostí a problémů a jsem ochoten raději udělat nový web ale přesně dle svých představ, než dělat, snad to nazvu kompromisy? Co si o tom myslíš ty?
Hlavně děkuji za tu ukázku struktury. Tohle jsem přesně chtěl vědět!
Mohl bych tě ještě poprosit o informaci o oné "mobilní" URL? Jedná se o něco speciálního nebo je to jen jakýkoli odkaz na jakoukoli další stránku "*.php"? Jak dám do IFů odkaz?
Radek9
Profil
Václav III:
jsem ochoten raději udělat nový web ale přesně dle svých představ, než dělat, snad to nazvu kompromisy?
Pokud to navrhneš a napíšeš dobře, tak kompromisy dělat nemusíš. Ale pokud stavíš mobilní web, který je nějak diametrálně odlišný od toho desktopového, tak to nejspíš děláš špatně.
Taurus
Profil
Václav III:
pokud se na web dívám jako grafik (ten jsem hlavně) tak vidím spoustu nedokonalostí a problémů a jsem ochoten raději udělat nový web

Tak se na to dívej jako webový grafik. Nebo ještě lépe – webdesigner. Přijde mi to jako hodně špatný důvod, proč vytvářet jiný web. Dobrý, jednoduchý a účelný grafický návrh nebude mít s responzivitou žádný velký problém.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Václava III:
Tím myslíš, že vytvořím další stránku pro mobil a jednoduše jí ifem vyvolám pomocí a href?
Ne. Tím myslím, že ve své stávající stránce opodmínkuješ věci, které mají na mobilu mít jiný HTML kód.

Nevím, proč chceš někam přesměrovávat. Musel bys zajistit, abys přesměrovával na správnou podstránku (ne ze všech podstránek na mobilní úvodní stránku) a abys nemobilní prohlížeče, které se dostanou na mobilní verzi (protože jim někdo poslal odkaz), přesměrovával zpátky na nemobilní verzi webu. Krom toho je to špatně i z hlediska logiky fungování webu – je to podobné, jako kdybys Explorer a Firefox přesměrovával na různé verze stránek, jen proto, že jim chceš servírovat mírně jiný HTML kód.
pcmanik
Profil
Václav III:
Pardon bol som v tom ze už si spomenul subdoménu pre mobilnú stránku tak sa to väčšinou robí, ak robíš web znovu čisto pre mobilné zariadenia. Teda niečo ako m.web.sk, mobile.web.sk a podobne...
No a ktomu presmerovaniu na to slúži funkcia header ktorá nastaví hlavičku location a tá spôsobí presmerovanie u uživateľa, ak to chceš bez presmerovanie, tak musíš vložiť tú stranku do daného php skriptu pomocou PHP funkcie include.
No a aké konkrétne nedokonalosti a problémy vidíš? Uveď nejaké príklady a určite nájdeme lepšie riešenie ako budovať celý web znovu :)
Keeehi
Profil
pcmanik:
ak to chceš bez presmerovanie, tak musíš vložiť tú stranku do daného php skriptu pomocou PHP funkcie include.
To není vůbec pravda. Klidně to může nasekat do jednoho souboru a include se dá použít i v naprosto odlišných případech. Místo include se dá použít require nebo autoload, který v důsledku taky includuje, ale to si sám většinou nepíšeš.

Problém s různými verzemi na různých URL je ten, že se musí přesměrovávat. Problém s přesměrováním je, že není jednoduché ho vytvořit tak, aby fungovalo vždy, všude a správně. Tedy v různých prohlížečích s různým nastavením, na různých platformách a pro uživatele i vyhledávače.
pcmanik
Profil
Keeehi:
Máš pravdu nesprávne som to formuloval, ale čo sa týka prehľadnosti tak určite to bude lepšie mať rozdelené na dva súbory, ako mať jeden dlhý.
Václav III
Profil
pcmanik:
Já tuším o čem mluvíš, orientuju se v tom, ale pořád nevím jak to udělat.
Nerozumím moc těm subdoménám m.web.sk atd. To musím vytvořit? Koupit? ... jak na to?
Napadá mě, že bych na začátek index.php dal podmínku, která by tvrdila "pokud máš takové a takové rozlišení tak jdeš například na stránku index_800px.php, pokud máš jiné tak jdeš na index_400px.php". Je toto uvažování zcestné? :-)
pcmanik
Profil
Václav III:
Nerozumím moc těm subdoménám m.web.sk atd. To musím vytvořit? Koupit? ... jak na to?
Subdomény by mali byť zadarmo pri hostingu. Popozeraj v administrácii, malo by to tam byť. Ak niesu, tak si najdi lepší hosting :)

Je toto uvažování zcestné? :-)
Áno je, pozri si štatistiky koľko rozlíšení existuje. Ty budeš robiť pre káždé jeden súbor, alebo sa na množstvo užívateľov vykašleš?
Čo sa ti nepáči na tom responzívnom riešení, ktoré bolo už viac krát spomenuté a ktoré je najvhodnejšie a naviac ti odpadne potreba riešit subdoménu (ktorú v podstate nepotrebuješ ani pri tvojom riešení).
Václav III
Profil
pcmanik:
No nepáčí ... mám už "hlavní" web hotový. V tuto chvíli potřebuju rozjet něco pro mobily. Mám pocit, že u responzivního budu muset celý hotový web předělávat. Je velký, složitý a do toho se mi nechce.
Mi se ta varianta líbí. Kdybych web vytvářel teďka, tak na to myslím, ale já potřebuju najít cestu k hotovému, který jakštakš uspokojí mobil.


pcmanik:
K čemu je pak toto:

<?php
$useragent=$_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];
if(preg_match('/(android|bb\d+|meego).+mobile|avantgo|bada\/|blackberry|blazer|compal|elaine|fennec|hiptop|iemobile|ip(hone|od)|iris|kindle|lge |maemo|midp|mmp|mobile.+firefox|netfront|opera m(ob|in)i|palm( os)?|phone|p(ixi|re)\/|plucker|pocket|psp|series(4|6)0|symbian|treo|up\.(browser|link)|vodafone|wap|windows ce|xda|xiino/i',$useragent)||preg_match('/1207|6310|6590|3gso|4thp|50[1-6]i|770s|802s|a wa|abac|ac(er|oo|s\-)|ai(ko|rn)|al(av|ca|co)|amoi|an(ex|ny|yw)|aptu|ar(ch|go)|as(te|us)|attw|au(di|\-m|r |s )|avan|be(ck|ll|nq)|bi(lb|rd)|bl(ac|az)|br(e|v)w|bumb|bw\-(n|u)|c55\/|capi|ccwa|cdm\-|cell|chtm|cldc|cmd\-|co(mp|nd)|craw|da(it|ll|ng)|dbte|dc\-s|devi|dica|dmob|do(c|p)o|ds(12|\-d)|el(49|ai)|em(l2|ul)|er(ic|k0)|esl8|ez([4-7]0|os|wa|ze)|fetc|fly(\-|_)|g1 u|g560|gene|gf\-5|g\-mo|go(\.w|od)|gr(ad|un)|haie|hcit|hd\-(m|p|t)|hei\-|hi(pt|ta)|hp( i|ip)|hs\-c|ht(c(\-| |_|a|g|p|s|t)|tp)|hu(aw|tc)|i\-(20|go|ma)|i230|iac( |\-|\/)|ibro|idea|ig01|ikom|im1k|inno|ipaq|iris|ja(t|v)a|jbro|jemu|jigs|kddi|keji|kgt( |\/)|klon|kpt |kwc\-|kyo(c|k)|le(no|xi)|lg( g|\/(k|l|u)|50|54|\-[a-w])|libw|lynx|m1\-w|m3ga|m50\/|ma(te|ui|xo)|mc(01|21|ca)|m\-cr|me(rc|ri)|mi(o8|oa|ts)|mmef|mo(01|02|bi|de|do|t(\-| |o|v)|zz)|mt(50|p1|v )|mwbp|mywa|n10[0-2]|n20[2-3]|n30(0|2)|n50(0|2|5)|n7(0(0|1)|10)|ne((c|m)\-|on|tf|wf|wg|wt)|nok(6|i)|nzph|o2im|op(ti|wv)|oran|owg1|p800|pan(a|d|t)|pdxg|pg(13|\-([1-8]|c))|phil|pire|pl(ay|uc)|pn\-2|po(ck|rt|se)|prox|psio|pt\-g|qa\-a|qc(07|12|21|32|60|\-[2-7]|i\-)|qtek|r380|r600|raks|rim9|ro(ve|zo)|s55\/|sa(ge|ma|mm|ms|ny|va)|sc(01|h\-|oo|p\-)|sdk\/|se(c(\-|0|1)|47|mc|nd|ri)|sgh\-|shar|sie(\-|m)|sk\-0|sl(45|id)|sm(al|ar|b3|it|t5)|so(ft|ny)|sp(01|h\-|v\-|v )|sy(01|mb)|t2(18|50)|t6(00|10|18)|ta(gt|lk)|tcl\-|tdg\-|tel(i|m)|tim\-|t\-mo|to(pl|sh)|ts(70|m\-|m3|m5)|tx\-9|up(\.b|g1|si)|utst|v400|v750|veri|vi(rg|te)|vk(40|5[0-3]|\-v)|vm40|voda|vulc|vx(52|53|60|61|70|80|81|83|85|98)|w3c(\-| )|webc|whit|wi(g |nc|nw)|wmlb|wonu|x700|yas\-|your|zeto|zte\-/i',substr($useragent,0,4)))
header('Location: http://detectmobilebrowser.com/mobile');
?>

Je to hlůposť? :-)
Fisir
Profil
Reaguji na Václava IIIho:
Mám pocit, že u responzivního budu muset celý hotový web předělávat.
Právě naopak. Prostě si budeš postupně zmenšovat okno prohlížeče, a když zjistíš, že se něco rozpadlo, přidáš do CSS breakpoint (sada pravidel, které se aplikují pouze za daných podmínek, ve tvém případě při určité velikosti prohlížeče), ve kterém původní styly přepíšeš tak, aby se prvek zobrazoval správně. Naopak je zcestné vytvářet jakousi subdoménu pro mobilní zařízení.
pcmanik
Profil
Václav III:
Máš už ten web niekde? Jednoduchšie sa nám poradí keď ho budeme vidieť...
Václav III
Profil
pcmanik:
hvdesign.cz/ppp/index.php


Fisir:
Takže když se něco rozpadne, přídám k určitému DIVu nějaký dodatek, který způsobí, že od této velikosti se má dít "toto"? Nebo je to o napsání stylu DIVu tak aby prostě v každé velikost pracoval jak má a nerozpadl se?
Radek V.
Profil *
Václav III:
Je mi smutno z toho, že někdo nabízí tvorbu webů a neví, jak nakládat se subdoménami. Nedokáže ani pochopit článek o responsivním designu, který je nejsnažší (a nejpraktičtější) možné řešení v dané situaci.

Našel jsi někde krásný regex, ale o co v něm jde absolutně nechápeš, že? No nic, škoda mluvit...
pcmanik
Profil
Václav III:
Uf no horsie ako som si myslel, všetko riešené cez position, všade napevno zadaná šírka... Ako dá sa to prerobiť na responzívny design, ale niesom si istý či by to naozaj nebolo viac roboty, resp. viac roboty do budúcna ako spraviť mobilný hmm. Uvidíme ako sa vyjadria ostatný.

Každá podstránka má vlastný php súbor wtf? To všade includujete header, footer a ostatne veci?
Václav III
Profil
Pánové, tyhle vaše rakce jsem zase čekal já. Jsem si dostatečně vědom, že radíte zdarma a proto je jen na vás jak budete komunikovat, ale zkuste zvážit jestli reakce, že je vše na výkal musí přijít. Mi to opravdu nepomůže. Ano mohl bych věnovat rok studiu na kurzech a pak začít makat. Já se vše učím sám a jsem na to hrdý. Sem tam je chyba, sem tam na něco přijdu ... prostě jde to, pomalu, ale jde. I sportovec začíná, nezaběhne hnedka stovku za 9 vteřin. Jednoduše, i cesta může být cíl.
Mohl bych se s vámi hádat a bránit se, ale to nikam nevede. Doufal jsem, že mi poradíte ať je to správně než že mi řeknete jaký jsem proti vám břídil.
Když už například "Radek V." všechny ujistil, že on je lepší a já sem proti němu úplny amatér, nemohl by mi napsat nějakou slušně popsanou radu? Já to klidně přijmu, že jsi lepší. Nijak se nehroutím. :-)


pcmanik:
Celou dobu ti píšu, že to tak je. Že kdybych dělal nový web tak na to myslím. Ten web je starší a já potřebuju mobil ... chápeš? :-)
V tuto chvíli nemám čas budouvat a učit se celkově nový web ... potřebuju rozjet dvě verze. Zkus mi, prosím, poradit, než mě měnit. Slibuju ti, že už nikdy takovou chybu neudělám. :-)
Fisir
Profil
Reaguji na Václava IIIho:
Takže když se něco rozpadne, přídám k určitému DIVu nějaký dodatek, který způsobí, že od této velikosti se má dít "toto"? Nebo je to o napsání stylu DIVu tak aby prostě v každé velikost pracoval jak má a nerozpadl se?
Správně je první možnost. Bohužel, odkázaný web je tak neskutečně nekvalitně nastylovaný, že v současné podobě není možné design jednoduše předělat na responzivní. Pokud chceš, aby se web přizpůsoboval všemožným velikostem obrazovky, nemůžeš používat pevnou šířku nebo pozicování pro tvorbu layoutu.

Reaguji na pcmanika:
niesom si istý či by to naozaj nebolo viac roboty, resp. viac roboty do budúcna ako spraviť mobilný
Když už by dělal mobilní web, musel by stejně předělat styly tak, aby web neměl pevnou šířku a podobně. To už je lepší rovnou přepsat hlavní styly a dodělat responzivní design, tak se to aspoň nerozpadne na desktopu, když si zmenšíš okno prohlížeče.
Václav III
Profil
Fisir:
No ale můžu, můžu to udělat tak, že si vytvořím nový web pro mobil. To v tomto případě chci. Vytvořit jednoduchý nový web, na který se odkáže pokud přijde návštěvník z mobilem. A tady se konečně vracíme k základní otázce. Poradí někdo jak to udělat aniž by mi říkal, že to dělat nemám? :-)
pcmanik
Profil
Václav III:
Tak potom použi ten regulár na detekciu mobilného prehliadača a presmeruj ho na stránku kde bude mobilná verzia - či už na tej istej doméne, alebo subdoméne to je úplne jedno v podstate. Len nezabudni uviesť tlačítko pre plnú verziu webu, nie každý má rád osekané mobilné rozhranie.

Vieš ono problém je napríklad už len to, že väčsinou mám dve okná vedľa seba, teda šírka jedného je 960px. No a z tvojho webu nevidím pravú stranu... To chceš ako riešiť presmeruješ ma na mobilné rozhranie?

A že sa učíš sám je pekné, ale prvý prispevok tu máš z pred 6 rokov, to už by si mohol mať za tú dobu lepšie vedomosti a skúsenosti s prepáčením... Duplom ak to poskytuješ ako platené služby.
Václav III
Profil
pcmanik:
Tak potom použi ten regulár na detekciu mobilného prehliadača a presmeruj ho
Ano! ... tady to jsem chtěl. Prosímtě nemohl bys mi poradit jak ho správně použít? Jak sám vidíš, už je to 6 roků a já to pořád neumím :-) ... taky proto jsem se vydal tady za vámi, kteří to víte. Kdybychom to všechno všichni věděli, tak by tohle forum být nemuselo.

Vieš ono problém je napríklad už len to, že väčsinou mám dve okná vedľa seba, teda šírka jedného je 960px
V tuto chvíli budu doufat, že tvé děti nebudou potřebovat pomoc pedagogické poradny ... :-D
Jak to vyřeším do budoucna ještě nevím. Možná založím novou diskusi!

A že sa učíš sám je pekné, ale prvý prispevok tu máš z pred 6 rokov
Mě fascinuje, že tě to tak prudí, přece tě nikdo nenutí si u mě objednávat služby ne? Je v tom strach, že ti někdo kdo to umí hůře bere zákazníky? ... to by bylo logické vysvětlení.
Tomáš123
Profil
Václav III:
Zložitá je na pôvodnej podobe iba hlavička. Pri najhoršom by šlo vytvoriť jej dve podoby, ktoré by sa striedali. V lepšom prípade, by sa prvkom, ktoré je potrebné pri menších rozlíšeniach prestriedať, pridali triedy (mobile a desktop) a jednoduchým pravidlom by sa zneviditeľnili časti, ktoré pre daný rozsah rozlíšení nie sú relevantné.

Pre dobro počítačovej podoby by som sa pustil cestou opravy kódu a pridania responzivity. Urob to radšej raz a poriadne.

Výhodami tohoto postupu sú hlavne:
– vyhneš sa problémom, o ktorých písal Chamurappi v [#9],
– vyhneš sa problémom, o ktorých písal Keeehi v [#11],
– efektívne využiješ dostupný priestor (veľkému tabletu zobrazíš podobu podľa rozlíšenia, nie podľa kategorického zaradenia alebo detekcie mobilného prehliadača).
Vaclav III
Profil *
Tomáš123:
Dekuji za nazor. Co napriklad s tim menu ktere se rozvine po najeti mysi ... To je pro tablet neresitelne ne?
Tomáš123
Profil
Vaclav III:
Ako by si to riešil ak by si vytváral extra web pre mobily? Zobrazil iba časť odkazov? To sa dá. Inak rozložil prvky menu (napríklad do dvoch stĺpcov)? Aj to by šlo. Presunul niektoré časti hlavičky pod hlavný obsah, aby užívateľ nemusel toľko rolovať?

Rozbaľovanie je riešiteľné použitím niektorej JavaScriptovej udalosti, často onclick. Problém nastáva, ak má niekam odkazovať aj položka, na ktorú treba kliknúť pre objavenie vysúvacej ponuky. Porozmýšľaj, ako by si chcel, aby to fungovalo...

Mohol by si napríklad zachovať iba hlavné odkazy a v paneli doplňujúcom obsah zobraziť odkazy na ostatné podkategórie...
Václav III
Profil
Vážení a milí diskutéři, chtěl bych vám všem poděkovat za reakce. Vaše názory mi pomohly a také mi přinesly schopnost jiného pohledu na budování webu. Děkuji!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0