Autor Zpráva
doby
Profil *
Dobrý den, má někdo zkušenosti s push API s její implementací? Případně jak ji správně vybrat a implementovat do své webové aplikace? Děkuji za odpověď.


push notifications
Chamurappi
Profil
Reaguji na dobyho:
Zajímají tě spíš ty notifikace, nebo způsob pushnutí informace do prohlížeče? To jsou dvě zcela oddělené otázky.

S nativními prohlížečovými notifikacemi mám letmou zkušenost, jsou pěkně popsané na MDN a celkem jednoduché na použití. Nepodporuje je ale žádná verze Exploreru. Kompatibilněji lze použít úpravu <title>, měnění favikony, nebo zvuk (ale dotyková zařízení blokují autoplay, v těch je to ošemetnější).

Na serverové poslání informace do prohlížeče se dají použít WebSockety, nebo (kompatibilněji) se můžeš serveru pravidelně ptát AJAXem, jestli není něco nového.
doby
Profil *
Zajímá mě, jak udělat upozornění, které se odesílá uživateli, i když není momentálně na webu. Např. jako to funguje na fb, když vám někdo napíše. :)
xROAL
Profil
doby:
Čo hľadáš je Service Worker (článok v EN). Ten sa "inštaluje" do prehliadača a môže na pozadí vykonávať JavaScript, z ktorého potom môžeš posielať aj push notifikácie.

Podľa MDN ide o experimentálne API. Podpora v IE/Edge a Safari je nulová, Opera má podľa MDN len základnú podporu, Firefox 45 má Service Workery zakázané (dajú sa povoliť).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0