Autor Zpráva
liborse
Profil
Dobrý den všem,

poslední dobou se setkávám s notifikacemi na různých webech - myslím ty z nové specifikace HTML5, jsou podporovány v nejnovějších Chrome, Firefoxu a prý i Edge. Našel jsem třeba tento skript:

alxgbsn.co.uk/2013/02/20/notify-js-a-handy-wrapper-for-the-web-notifications-api

Je zde i online demo, ale nevím, zda tím dokážu vytvořit to, co chci:

Návštěvník ke mě přijde na výletní portál, dá odebírat novinky přes notifikace, zavře web a už na to nemyslí. Já pak přidám tip na výlet a jakmile daný člověk otevře prohlížeč, vyskočí mu upozornění. Na webu mám RSS, ale to je polomrtvé a řešení pomocí notifikací mi přijde zajímavější. Web mám psán v PHP na serveru apache, mohu si nastavit crony, mám i zapnuté HTTPS a dělám v HTML5 (ostatně, to považuji dnes už za základ, že). Ideální by bylo, kdyby mi něco četlo RSS a to odesílalo odběratelům, něco, co lidi nemusejí instalovat.

Našel jsem službu onesignal.com , ale raději bych to vše měl na vlastním VPS. Admin atd. si dokážu napsat sám, ale nedaří se mi nalézt relevantní zdroje.

Pomůže někdo? Stačí mne jen popostrčit a já už si poradím. Každopádně jsem dost hledal, nerad sem zbytečně píši.

Díky moc a přeji hezký den
Chamurappi
Profil
Reaguji na liborse:
Viz nedávný dotaz: Push API

dá odebírat novinky přes notifikace, zavře web a už na to nemyslí
Tohle by údajně měly umět ty zmíněné ServiceWorkery, ale podpora je zřejmě dost mizerná.
Myslím, že pro tento druh upozornění by bylo nejspolehlivější použít klasické maily :-)

Ideální by bylo, kdyby mi něco četlo RSS a to odesílalo odběratelům, něco, co lidi nemusejí instalovat.
Škoda, že je standardní práce s RSS v prohlížečích taková zanedbaná. Strčit uživateli před nos možnost propojit libovolný RSS kanál s notifikacemi, to se vyloženě nabízí.

Našel jsem službu onesignal.com
Ta řeší všechny druhy notifikací, včetně mobilních, s nimiž bývá mnohem víc práce. Webové notifikace by měly jít vyrobit přímočařeji, bez závislosti na čemkoliv konkrétním serverovém.

myslím ty z nové specifikace HTML5“ … „dělám v HTML5 (ostatně, to považuji dnes už za základ, že)
Chtěl bych podotknout, HTML 5 je specifikace značkovacího jazyka a souvisejících API, která s Notifications API nijak nesouvisí a která popisuje zpracování všeho, co se posílá s MIME typem text/html. Neplatí, že všechny nová udělátka jsou HTML 5, a naopak platí, že i všechny staré stránky jsou prohlížečem vnímané jako HTML 5, takže ani nejde v HTML 5 nedělat.
liborse
Profil
Chamurappi:
Díky za shrnutí. S klasickými e-maily jsou také dost velké problémy - nově aby vše obsahovalo DKIM, SPF a to opomíjím různé vykuky, kteří si hrají ochránce proti spamu, ale nenechají projít regulerní newsletter a ještě chtějí výkupné, nebudu jmenovat. Je to špína českého internetu. Člověk pak rozesílá na základě souhlasu a pak zjistí, že to nepřijde množství lidí na Seznamu (nemluvím o mém portálu). To jen zkušenosti z jednoho projektu, nebudu jmenovat. Ale s maily tam řešíme takové množství komplikací, že já ten kanál už vyloženě nesnáším a maily považuji za extrémně nespolehlivé. O e-mailech ještě uvažuji, ale bylo by s tím snad ještě více práce právě kvůli zmiňovaným věcem. DKIM už mám všude a e-maily si umím víceméně ohlídat, ale přijde mi, že se to celé kvůli nevyžádanému spamu strašně komplikuje...

Ta podpora je opravdu velmi mizerná, nicméně kdyby byla plnohodnotná, tak mi nepodpora ve starších verzích nevadí.

Škoda, že je standardní práce s RSS v prohlížečích taková zanedbaná. Strčit uživateli před nos možnost propojit libovolný RSS kanál s notifikacemi, to se vyloženě nabízí.
Naprostý souhlas, RSS je skvělá věc. Řeším to odkazem na jednu českou službu.

Ta řeší všechny druhy notifikací, včetně mobilních, s nimiž bývá mnohem víc práce. Webové notifikace by měly jít vyrobit přímočařeji, bez závislosti na čemkoliv konkrétním serverovém.
Asi zatím onesignal zkusím, ale naprostý souhlas.

Chtěl bych podotknout, HTML 5 je specifikace značkovacího jazyka a souvisejících API, která s Notifications API nijak nesouvisí a která popisuje zpracování všeho, co se posílá s MIME typem text/html. Neplatí, že všechny nová udělátka jsou HTML 5, a naopak platí, že i všechny staré stránky jsou prohlížečem vnímané jako HTML 5, takže ani nejde v HTML 5 nedělat.

Já vím, trochu jsem to popletl, omlouvám se. Mylně jsem se domníval, že jde o specifikaci z rodiny HTML5.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0