| Autor | Zpráva | ||
|---|---|---|---|
| Adeer Profil |
Zdravím všechny,
potřeboval bych pomoc jelikož si už nevím rady. Mám kontaktní formulář který se z webu odesílá na email, takový problém že v tom emailu se nezobrazuje diaktrika ale všelijaké znaky, protože chybí kodování na utf-8. Prosil bych několo aby mi do části kodu přidělal funkci pro utf-8 protože si už nevím rady zkoušel jsem všechno možný. Děkuji za pomoc. if(isset($_POST['submit']))
{
$name = $_POST['name'];
$visitor_email = $_POST['email'];
$user_message = $_POST['message'];
///------------Do Validations-------------
if(empty($name)||empty($visitor_email))
{
$errors .= "\n Jméno a email jsou povinná pole";
}
if(IsInjected($visitor_email))
{
$errors .= "\n Špatné zadání emailu";
}
if(empty($_SESSION['6_letters_code'] ) ||
strcasecmp($_SESSION['6_letters_code'], $_POST['6_letters_code']) != 0)
{
//Note: the captcha code is compared case insensitively.
//if you want case sensitive match, update the check above to
// strcmp()
$errors .= "\n Kód captcha neodpovídá obrázku.";
}
if(empty($errors))
{
//send the email
$to = $your_email;
$subject="Kontaktní formulář";
$from = $your_email;
$ip = isset($_SERVER['REMOTE_ADDR']) ? $_SERVER['REMOTE_ADDR'] : '';
$body = "Uživatel $name zaslal zprávu pomocí kontaktního formuláře:\n".
"Jméno: $name\n".
"Email: $visitor_email \n".
"Zpráva: \n ".
"$user_message\n".
"IP: $ip\n";
$headers = "From: $from \r\n";
$headers .= "Reply-To: $visitor_email \r\n";
mail($to, $subject, $body,$headers);
header('Location: index.php?sended');
}
} |
||
| pcmanik Profil |
#2 · Zasláno: 17. 8. 2016, 22:41:30
Adeer:
Jedna rada nad zlato, používať vstavanú funkciu mail je utrpenie a aj triviálne veci treba riešiť zložito :) Prejdi radšej na mnohými obľúbený PHPMailer, ktorý má toto všetko už poriešené. |
||
| Davex Profil |
Adeer:
„zkoušel jsem všechno možný“ Zkusil také nějakou knihovnu pro odesílání e-mailu? Jako je třeba PHPMailer, Swift Mailer nebo Nette\Mail? Odeslání e-mailu ve správném formátu není úplně triviální. |
||
| Adeer Profil |
#4 · Zasláno: 17. 8. 2016, 23:19:33
Dobrá děkuji, zkusím ten phpmailer.
|
||
|
Časová prodleva: 10 let
|
|||
0