Autor Zpráva
Hudy
Profil
Ahoj mám dotaz jak udělat u menu následující efekt:

u menu mám např. border-left:6px blue, kdy pro hover bych chtěl border left:6px orange. Nevím jestli si dokážete představit co myslím. Je to prostě taková ta čárka vlevo, co mění barvu při hover.

Stvořil jsem si toto v CSS na zkoušku, ale pořád mi to nefunguje. Nevíte proč ?

ul{ list-style-type: none}
#menu li{width:150px;font-family:Trebuchet MS;font-size:10pt;font-weight: bold;text-align:left;background:#0066cc;color:white}
#menu li a{display:block;width:100%;text-decoration: none;background:#bfeabf;font-weight:bold;color:white;}
#menu li a:hover{color:white;background:blue}
#menu{padding-left:10px;padding-bottom: 50px;padding-top:30px}

Děkuju za pomoc.

Hudy
Hudy
Profil
Jo a ještě dotaz. Když si paddingem odsadím text zleva, změna pozadí při hover funguje jen od písma, takže vlevo se pozadí nemění. To samé platí i připaddingu shora atd...
bojars
Profil
Možno, že som to nepochopil. ale nepomôže Ti toto?

http://css.maxdesign.com.au/listamatic/vertical18.htm
Hudy
Profil
bojars

Tak jsi to pochopil velmi dobře. Proč to nejde tak jak jsem to mám napsané já ?Mělo by to fungovat ne ?
Mistr
Profil
Hudy
Proč to nejde tak jak jsem to mám napsané já ?Mělo by to fungovat ne ?
Tak nad tím nemudruj a použij přímo kód z bojarsovy reakce na Tvůj dotaz. Nebo si to mírně pouprav podle svých potřeb.
Radek Hrabůvka
Profil
Hudy
#menu li a:hover{color:white;background:blue}
při hover měníš jenom barvu textu na bílou a pozadí na modré.

dodatek:
před deseti dny jsem udělal tohle, tak si to můžeš upravit:

a {margin: 5px 0 0 2em; padding: 0 0.5em; border-left: silver 6px solid; display: block;
width: 8em; word-spacing: 1ex}
a:hover {border-color: red;}
Hudy
Profil
Radek Hrabůvka

Ahoj. Vždyť jsi v prvních dvouch řádkách napsal to samé, co tam mám já. To druhé jsi dělal k čemu ?
Hudy
Profil
Radek Hrabůvka

VYzkoušel jsem a chápu :-))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0