Autor Zpráva
PatrikT
Profil
Dobrý den, chci mít na stránce obrázek, který má kolem sebe rámeček (jinou barvou než pozadí) 10px široký na všech stranách. Dělám to pomocí padding, ale obrázek není ve středu, je vždy o těch 10px dole mimo rámeček - takže je rámeček nahoře nad obrázkem jakoby 20px. Po stranách je to OK. V čem dělám chybu? Zápis v souboru "style" mám takto:
#obr { position: relative; padding: 10px; height: 600px; width: 800px; margin: 0px 0px 0px 80px; background: #ffffff }
muhehe
Profil
To mi přijde jako velmi kostrbaté řešení.

Co třeba
#obr {border:10px solid blue;}
PatrikT
Profil
Taky jsem už zkusil, stejný efekt, obrázek uskočí dolů o těch 10px, rámeček je nahoře jakoby 20px (takže vidím ze zhora jakoby rámeček 10px, pak 10px pozadí webu a pak až začíná obrázek). No a dole je dolní část rámečku překrytá obrázkem.
muhehe
Profil
V tom případě je třeba zrušit nějakou předchozí definici, která dává obrázku margin nebo padding, protože border je to nejlepší řešení při kterém se nemusí nic dopočítávat ani nastavovat a mělo by fungovat. Pokud mu nějaké definice před tím nekladou do cesty překážku.

Jak vypadá celé css?
PatrikT
Profil
Jo sorry, měl jsem to tam v části "box" kde bylo nějak omylem zadáno aby ten obrázek odskočil. Už vyřešeno. Nechám tam ten border, to je asi opravdu nejjednodušší.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0