Autor Zpráva
34111
Profil
Zdravím všechny chytřejší kolegy :)

vyvíjím aplikace v prostředí PHP, MySQL a JavaScript. Neumím Javu, ale nepotřebuji nativní aplikaci, která funguje offline (ani to vzhledem k rozsahu databáze a neustálých změn není žádoucí). Potřebuji přesně toto:

1. nativní aplikaci pro ANdroid, iOS a (nemusí být) Windows Mobile. Hlavně však pro Android samozřejmě.

2. Aplikace má fungovat výhradně online a přesně odrážet mobilní verzi webu - a to z důvodu, pokud upravím cokoli v mobilní verzi, aby se to odrazilo i v mobilní aplikaci. Jinými slovy potřebuji jen něco jako "aplikaci, která v sobě zobrazí na dané adrese mobilní verzi webu a bude se tvářit a chovat jako nativní aplikace" - něco jako když vytvoříte aplikaci a do ní dáte iframe s úplně externím obsahem..

Existuje něco takového??
Fisir
Profil
Reaguji na Martina Brodeckého:
Tvé požadavky nedávají smysl. Aplikace, která bude pouze zobrazovat mobilní web není nativní. Pro multiplatformní aplikace psané v HTML, CSS a JS můžeš vyzkoušet Apache Cordovu.
user
Profil *
Nebo zkus Práce a zakázky, podobnou aplikaci ti udělá student za pár stovek.
Martin2
Profil *
user:
podobnou aplikaci ti udělá student za pár stovek.
Tím bych si nebyl tak jist. Respektive bych si jist byl. Že ne. Minimálně v případě iOS bude aplikace muset projít běžnou publikací do AppStore. Docela bych byl překvapený, kdyby se Martin Brodecký pro sebejednodušší aplikaci (v tomto případě jen obyčejné WebView) na tři platformy vešel do 30 tisíc.

Smysl něco takového tvořit je samozřejmě nulový, jak už zmínil Fisir. Respektive záporný, WebView má zpravidla (mírně nebo i výrazně, podle platformy a její verze) horší výkon než nativní prohlížeč.
user
Profil *
Martin2:
Mám za sebou celkem 4 takové aplikace, vždy s nějakou nadstavbou (JSInterface,...) a vždy práce tak na 3 hodiny.
Pravda, pouze na android, s jinými platformami zkušenosti nemám.
Martin2
Profil *
user:
Bavíme se o nákladech na celé zhotovení. Reálných nákladech, včetně publikace a různých dalších režijních položek. Podle mých zkušeností bude problém se dostat s rozpočtem pod 40-50 tisíc.
MilanKarkulka
Profil
Ano, takovou aplikaci vytvoris za 10 minut.

Pokud umis anglicky:

developer.chrome.com/multidevice/webview/gettingstarted
user
Profil *
Martin2:
Jaké režijní položky máš na mysli?
mckay
Profil
Martin Brodecký:
Jak už zde MilanKarkulka zmínil, měla by to být otázka maximálně pár hodin. Všechny zmíněné platformy (Android, Windows Phone, iOS) obsahují buď přímo třídu WebView nebo třídu jí podobnou. Vaše aplikace by v podstatě mohla obsahovat pouze WebView a promítat to, co je na webu. Stejně jako iframe.

V kontextu takto jednoduché aplikace bude pravděpodobně znalost Javascriptu dostatečný základ pro pochopení, pro zreplikování Java kódu podle nějakého tutoriálu s přihlédnutím do dokumentace.
* Android WebView reference
* Windows phone WebView reference
* iOS UIWebView reference

Uvádíte, že Vám jde hlavně o Android. Stáhněte si Android Studio, mrkněte se na nějaký základní tutoriál o struktuře androidí aplikace a napište základní aplikaci obsahující pouze WebView. I s časem investovaným do chápání, rozchozování různých ovladačů a googlení StackOverflow by to mělo za jeden pracovní den možné vyhotovit i začátečníkem.

Doporučení k zobrazení mobilní verze: Přidat query string do zobrazované adresy identifikující, že má být zobrazen obsah pro aplikaci. Ušetří to práci na serveru s odhadováním, jestli je to přístup z aplikace, nebo ne.

Hodně štěstí.

---
Dohady o vysokých cenách takové aplikace, či potřebě zadat práci do zdejší kategorie Práce a zakázky mi přijde trochu mimo.

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0