Autor Zpráva
nováče
Profil *
Zdravím, mám menší problém s patičkou. Potřeboval bych nějak udělat responzivní patičku tak aby při zobrazení na desktopu byli patička dole na stránce ( mám málo obsahu na stránce ).
han5vk
Profil
Patička vždy dole
nováče
Profil *
han5vk:
Na odkaz jsem koukal. Při mobilní zobrazení se patička pohybuje nahoru když se roluje se stránkou. já bych ji potřeboval aby bila dole pod obsahem .
Davex
Profil
nováče:
Na odkaz jsem koukal.
A když jsi to podle něj udělal, tak to nefungovalo?
nováče
Profil *
Davex:
Co jsem to zkoušel tak ne. :(
Davex
Profil
nováče:
Ukaž co jsi zkoušel, protože to bude špatně.
nováče
Profil *
Davex:
Při zobrazení na desktopu je to pohodě ale při mobilní zobrazení se patička posouvá nahoru když se roluje se stránkou dolů. Potřebuji tu patičku mít stále dole pod textem jak při desktopu tak i při mobilní zobrazení.
Davex
Profil
nováče:
V tvém kódu vůbec nevidím řešení z toho odkázaného článku. Nestačí patičce nastavit absolutní pozici dolů.
Keeehi
Profil
nováče:
Při zobrazení na desktopu je to pohodě
Zase tak v pohodě to není img.djpw.cz/kwe.png

Jinak problém je v tom, že ti chybí position: relative; u body.

No a pak je tu to nastavení 100% výšky pro krátké stránky. Nejsem úplně expert, ale tagy html a body se mi většinou chovají dost zvláštně, když se jim nastavuje výška. Takže bych doporučil přidat obalový element, stejně jako v návodu. To position: relative; pak bude samozřejmě patřit jemu (stejně jako v návodu) a ne už body.
nováče
Profil *
Keeehi:
Můžeš prosím udělat ukázku? Mě to moc není jasné.
Keeehi
Profil
Živá ukázka

Problém je, že se text dole schovává pod patičku. To se dá řešit výplní. V návodu to řeší ten dolní padding u #text. Pokud je ale neznámá výška, tak se to dělá blbě. Půjde tedy o to, jaký bude tvůj konkrétní případ.
nováče
Profil *
Keeehi:
Ně co jsem zkusil udělat s tou patičkou, teď to jde jak jsem potřeboval. Ale je problém že patička nedrží stejnou velikost v prohlížeči. V prohlížeči Firefox se patička zobrazuje menší a když přidám více textu tak se ještě zmenší, v prohlížeči Google Chrome se patička zobrazuje do čtvrt stránky. Jak ji nastavit aby byla stejná?
LoadedCZ
Profil
divu s třídou patička dej vlastnost absolute a bottom: 0;
Zruš u patičky width: 98% a bude ti patička držet dole

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0