Autor Zpráva
SMK
Profil
Ahoj,
celkem dlouho jsem hledal a nikde nenašel dostatek názorů na optimální konstrukci CMS pro správu více webů, takže mě obecně zajímá váš názor a případně zkušenosti.
Mým cílem je si usnadnit rutinu a mít jednotnou a stále aktuální administraci. Nechci jít cestou aliasového multihostingu, takže pracuji s myšlenkou, že si například u sebe vytvořím "hlavní" CMS ve kterém nastavím přístupy do nového hostingu, vyberu funkce, které tam chci používat a celý balík tam přesunu.

Samozřejmě procesů, které tam musí běžet je mnohem víc, ale řekněte, řešili jste něco podobného?
Jak by jste se si navrhli konstrukci nebo co vás napadá za problémy z hlediska dlouhodobé udržitelnosti takového systému ?

Děkuji za odpovědi !
Casero
Profil
SMK:
CMS ve kterém nastavím přístupy do nového hostingu, vyberu funkce, které tam chci používat a celý balík tam přesunu.
Prvně si tedy rozmysli, zda chceš mít pouze jedno CMSko...to co popisuješ zní spíše jako "generator" CMS baličku.

Pokud chceš pouze jedno CMS, tak mám dobré zkušenosti s MODx. Pokud chceš distribuovat CMS, tak aby to bylo udržitelné, tak určitě bude potřeba nějaký verzovací systém (GIT, SVN).
SMK
Profil
Ano, generátor CMS je přesnější název a děkuji za připomínku k verzování !

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0