Autor Zpráva
Hapipo
Profil
Můžu se zeptat, jestli to mám "dobře" udělaný seznam článků přes ty tabulky? sumperk.mska.cz/media.html, nebo by jste to udelali jinak!
Děkuji

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „mám to udělané dobře?“ byl příliš obecný. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
pcmanik
Profil
Hapipo:
Do tabuliek patria tabuľkové dáta a nie články.
Hapipo
Profil
A můžu se zeptat jak by jsi to udelal?
Radek9
Profil
Obtékání v CSS
Hapipo
Profil
Radek9:
??? Co s tímhle?
Hando
Profil
Omlovám se, je to silně mimo téma, ale nemůžu si pomoct... Co je to za další federaci? Snad každý, kdo se nevejde do WKF či JKA má potřebu mít něco svého... "Primárním cílem je zvládnutí sportovního boje, který je nezbytným předpokladem k jakékoliv úspěšné obraně zdraví a života." - jestli je tohle motto MSK, no potěš...

Kolega ti radí, abys nepoužíval tabulku, ale nechal jednotlivé bloky s články pomocí obtékání řadit za sebe. Pokud ses s tím nesetkal, tak se to douč, bude se ti to hodit.
Radek9
Profil
Hapipo:
Přečti si to, vyzkoušej a nahraď tím ty tabulky. Pokud budeš mít nějaký konkrétní problém, tak sem napiš a my se ti pokusíme poradit.
Hapipo
Profil
Hando:
Karate MSKA (Modern Sport Karate Asocional) je to zkratka. Mimochodem je to jedena z největších karatistických asociací v Evropě! A za radu k webu děkuji


Radek9:
Děkuji ti za objasnění!
Hapipo
Profil
Ahoj zkoušel jem to udělat tím obtékáním,ale nějak se mi nedaří hlavička 3 je oproti hlavičce 2 nějak (myslím asi o 1px) posunutá dolů.
Taky bych se rád zeptal, jak pod ty hlavičky dám nějakou ukázku článku ?!
sumperk.mska.cz/media.html
Díky
Hapipo
Profil
Prosím, potřeboval bych fakt poradit - mám do do školy (na zítra) a máme udělat ten výpis článků! :D
Bubák
Profil
Způsobuje to rozdílný horní margin nadpisů.
HTML popisuje strukturu, jaký máš důvod použít v levém sloupci nadpis H2 a v pravém sloupci nadpis úrovně H3? Podobně níže H4 a H5. Pokud sis jen zkoušel obtékání, tak je to v pořádku, podobnými pokusy (a omyly) se člověk učí, ale sémanticky je to špatně.
Doporučil bych odlišit pravé a levé nadpisy pomocí tříd (class).

Živá ukázka
Odkaz
Ukázku ber jako příklad, protože pod nadpisy budeš mít perex (odstavec s upoutávkou na článek) a já bych doporičil, abys každý nadpis s odstavcem obalit DIVem, nějak takto (pozor, DIV má dvě třídy, aby CSS nebylo tak ukecané:
Živá ukázka
Odkaz

Hapipo:
Prosím, potřeboval bych fakt poradit - mám do do školy (na zítra) a máme udělat ten výpis článků! :D
Tímhle si nepomůžeš a kdybych neměl sepsanou odpověď, tak bych tě v tom nechal "vykoupat".
Hando
Profil
Tlučou se ti tam různé hodnoty...

Zkus se inspirovat třeba tímhle - moc jsem se s tím nemazal...

Živá ukázka

-----------
Aha, tak koukám, že Bubák byl rychlejší. Raději se podívej, jak to řešil on, zřejmě tomu věnoval více času, takže to bude i kvalitnější řešení. :)
Nicméně doporučuji ve škole dávat větší pozor, protože to vypadá, že moc nevíš, která bije...

A ještě jedno drobné upozornění - hádám, že to na veřejných stránkách sportovního klubu a úpravy děláš normálně za chodu - to není rozhodně dobrý postup. Vytvoř si na localhostu funkční řešení a to teprve zveřejni. Je to rychlejší pro tebe (nemusíš pořád uploadovat soubory) a hlavně tím nemateš případného návštěvníka.

A jestli budeš zprovozňovat zobrazování "Celý článek", tak nás asi ještě čeká dost práce, co? :D
Bubák
Profil
Hando:
Já myslím, že je vhodné, ale ne nutné, dát nadpisu i článku obalový div.
Oba jsme jinak řešili, co se stane, když ve sloupcích budou odlišně dlouhé články, a mám dojem, to to pak bude vypadat u každého jinak. Ale nedá se říct, který způsob je lepší.
Každopádně se má Hapipo od čeho odpíchnout a dokonce má na výběr :-)
Hapipo
Profil
Bubák:
Děkuji moc, vše fungue jen jsem tam dal text a ten přesahuje do druhého pole! Mrnul by ses prosím na to? sumperk.mska.cz/media.html
Děkuji
Bubák
Profil
Zkus na to přijít sám. Hra se jmenuje "najdi 5 rozdílů".

hint
Na odsazení slouží padding a margin. Až pochopíš Padding, margin a float, budeš umět skoro vše z CSS (přeháním, ale zase tak moc ne).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0