Autor Zpráva
Adam Rut
Profil *
Ahoj, prosím o radu. #joomla #wordpress

Potřebuju web, kterej běží na Joomla nechat hezky běžet... a na tý samý doméně zatim potřebuju hezky postavit novej web, co udělám ale ve wordpressu... pak nějak elegantně smazat starej Joomla web a VIOLA, žádný "web v rekonstrukci" a podobně,... rovnou _novej web je zde!_

Joomla je nainstalovaná na hostingu v rootu/www/ ... a worpress se chce instalovat tamtéž... bojim se, že když tam ten WP nainstaluju, tak už jenom tim, že budu mít ty dva ..."webo-pomocníky"... pohromadě, si můžu něco podělat... jsem amatér, tak prosim pomalu na mě... jakej zvolit bezpečnej postup?? Moc děkuju :) Adam
Adam Rut
Profil *
Ahoj vespolek, tak už mi poradili na nyxu, zatim vyřešeno, díky, hezký den.

" ..a proč to dělat na webu? Co třeba xampp, a rozhýbat si ten WP na localhostu a pak to jen překlopit?"
Tomášeek
Profil
Adam Rut:
Lépe než na localhostu bude to rozběhnout na hostingu, na kterém to pak poběží, na subdoméně. Na localhostu můžeš mít jinou verzi PHP, jiné nastavení čehokoliv a ušetříš si čas, až nebudeš vědět, proč ti to na localhosti fungovalo a na ostrém hostingu nikoliv.
Adam Rut
Profil *
Máš pravdu,

už při začátcích běhu na localhostu to bylo problematický, subdoména je skvělej nápad! :) Jdu na to

Vyvztalý dotaz: Nebude pak nějakej problém s tim překlápěním na ostro? Jak to budou snášet linky apodobně, na co si dát pozor ještě než začnu?

Děkuju
Tomášeek
Profil
Adam Rut:
S Wordpressem nepracuji. Určitě budeš potřebovat fyzicky přesunout soubory na ostrou doménu (pokud jsou jednotlivé subdomény tvořeny adresáři "www", "test", "beta", atp. ve stejné úrovni, nemusíš fyzicky soubory přesouvat, ale stačí přejmenovat "www" na třeba "old" a následně pak "test" na "www").

U CMS pak bývá třeba přepsat nějaký konfigurační soubor, v němž zpravidla bývá root URL webu uložena. Pokud je ve Wordpressu i jinde, tak ji přepiš i tam. Pokud WP používá URL v absolutním tvaru, a ty jsou uložené v databázi, pak je budeš muset přepsat i tam (pokud si nevěříš na SQL dotaz, doporučuji dump celé databáze jako *.sql soubor, otevřít v textovém editoru a funkcí "find and replace" nahradit "test.example.com" za "www.example.com").

Každopádně, ať už ta realizace překlopu proběhne jakkoliv, musel bys ji řešit i v případě, že by sis to rozběhal na localhostu (řešil bys změnu adresy z "locahost" na "www.example.com".
Adam Rut
Profil *
Ok, děkuju :)
TomášK
Profil
Tomášeek
Každopádně, ať už ta realizace překlopu proběhne jakkoliv, musel bys ji řešit i v případě, že by sis to rozběhal na localhostu (řešil bys změnu adresy z "locahost" na "www.example.com".

Ne nutně, změnou v souboru hosts (en.wikipedia.org/wiki/Hosts_(file)) lze celkem jednoduše nasměrovat www.example.com na localhost. Pak to jde testovat se skutečnou adresou.
Tomášeek
Profil
TomášK:
Ano, teoreticky ano.

Nicméně, spadá úprava hosts do repertoáru, který začátečníci ovládají? Myslím, že na té úrovni pochopení Adam Rut není, navíc je zde stále ještě problém s rovností prostředí na localhostu a serveru (ano, i to se dá sladit, začátečníkovi bych popřál hodně štěstí - snažší je totiž třemi kliky nainstalovat již nakonfigurovaný xampp).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0