Autor Zpráva
Xili
Profil *
Mám formulář s inputem typu "file".
Potřeboval bych vědět, jak Java Scriptem zjistit po zmáčknutí tlačítka pro odeslání formuláře, jestli nahrávaný soubor je typu JPG.
Pokud by nebyl tohoto typu, akce se zruší.

Díky
Fred
Profil
if (hodnotaInputu.substring(0,hodnotaInputu.lastIndexOf('.jpeg')))
Leo
Profil
JavaScriptem typ souboru primo nezjistite. Pripona jpg zama o sobe vubec neznamena, ze to jpg je. Muzete zkusit ten soubor zobrazit jako image, a testovat, jestli dojde k onload, ale tim nevyloucite treba gif atd. Leo
Fred
Profil
Leo
To je sviňárna, myslel jsem si, že to funguje, ale bohužel jen na lokále :-(, ale asi chápu proč.
BTW myslel jsem to nějak takhle http://xy.wz.cz/file-upload/
Fred
Profil
Update: Oprava, měl jsem částečně pravdu, upravil jsem to a funguje to. Ale IMHO je to chyba zabezpečení. Nefunguje to v opeře, ale tam protože jak se zdá bere si z toho inputu jenom konec adresy uploadovaného obrázku.
Leo
Profil
Nejsem si jisty, jestli nemluvime jeden o koze a druhy o voze - pomoci JS se neda nacist soubor a analyzovat, jestli je to skutecne jpg. Navic pripona je vetsinou jpg, ne jpeg (to je mime typ v hlavicce content-type, a to jeste ne vzdycky). Jina vec je, jestli je mozne pri zmene value v input file (vyberem uzivatele) nacist obrazek z disku - je, minimalne v IE, casto to v administraci webu pouzivam, kazdy prohlizec vraci hodnotu toho value jinak. Leo
Fred
Profil
Rozumím, ono je to stejně jedno *.jpg může být přípona čehokoliv, takže js je v tomhle případě tak trochu na nic.
Leo
Profil
No prave... Ona i hlavicka co posila klient na server (content-type), ktera je napriklad v PHP k dispozici v poli $_FILES je k nicemu, protoze cokoliv prijde z klienta je neduveryhodne, a musi se na serveru skutecne fyzicky zkontrolovat ten soubor co prisel. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0