Autor Zpráva
Robbie
Profil *
Ahoj, poradite mi prosim, jak udelat stranku, navstevnik by v kalendari vybral den, otevrela by se mu stranka s hodinami a zde po vybrani hodiny by vlozil svoje inicialy a po ulozeni by se uz do konkretni hodiny nedalo psat,vlozit udaj. Jak toto zhruba udelat prosim. Chtel bych si udelat svoje reseni, nechci hotova naprodej. Dekuji
Hando
Profil
Ahoj.
Budeš k tomu potřebovat PHP, MySQL a případně JS či AJAX (samozřejmě je kvantum dalších možných způsobů, jak to nakombinovat nebo použít jiné technologie - ale tyhle jsou nejčastější).
Do datábáze si budeš ukládat informace, zda je v daný den, čas a na daném místě již někdo přihlášen, eventuálně kdo. Zápis a kontrolu ti obstará PHP, data skriptu dodá databáze.
Výběr dne a času přes kalendář můžeš taky udělat vícero způsoby, ale asi bych pro jednoduchost použil nějaký jquery date/time picker. Obsazené časy můžeš "zablokovat" při generování kalendáře, samozřejmě vše musíš kontrolovat i na straně serveru.
Bylo by vhodné přidat možnost zrušení rezervace třeba pomocí hesla... Stejně tak ohlídat možnost, že si danou hodinu vyberou dva lidé zároveň...

Robbie:
Jak toto zhruba udelat prosim. Chtel bych si udelat svoje reseni, nechci hotova naprodej.
Pokud vůbec netušíš jak na to, tak nezavrhuj cizí řešení. Nemusí to být hned nějaké řešení k prodeji, ale je dost tutoriálů, které toto řeší - inspiruj se jimi. Některé obsahují chyby nebo postupy, které by se neměly používat (viděl jsem např. přesměrovávání pomocí meta tagů, místo headers), ale alespoň se chytíš a zjistíš, jak na to. Až budeš něco mít, tak svůj kód klidně ukaž a už ti tady dá někdo vědět, co případně změnit.
Tomášeek
Profil
Hando:
JS včetně AJAXu být nemusí, vše se může pochopitelně odehrávat na samostatné stránce.
Hando
Profil
Tomášeek:
To samozřejmě nijak nezpochybňuji, proto píšu případně JS či AJAX.
:)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0