Autor Zpráva
Hapipo
Profil
Ahoj,
před několika dny jsem dokončil (i s pomocí tohoto webu) upravy na staženém kalendáři. Potřeboval bych aby jsem měl v kalendáři několik typů dnů (rozlišené barvou) Teď mám aktuálně všude červenou. Potřeboval bych aby např. bylo 1.11. červeně, 10.11. modře a 20.11. zeleně. Už nad tím přemýšlím několik dnů s kamarádem a nic co jsme do programování napsali nefungovalo. Budu vděčný když nám někdo pomůže. Viz. ŽIVÁ UKÁZKA
Keeehi
Profil
Hapipo:
Barvit buňky přidáním třídy .dnes umíš. Tak 10.11. přidej třídu .blue a do css přidej .blue {background-color:#0000C0;}
Hando
Profil
Ahoj.
Tu tvou živou ukázku jsem trochu upravil, abych se vůbec podíval, jak to řešíš - mimochodem, pro přehlednost doporučuji dodržovat rozvržení kódu tak, jak je pro ukázky určeno.
Upřímně, nechápu, proč ses vydal zrovna touto cestou, ale současné řešení ten tvůj požadavek samozřejmě neumí zpracovat, už jen z toho důvodu, že mu nepředáváš potřebná data. Živá ukázka

Hapipo:
Už nad tím přemýšlím několik dnů s kamarádem a nic co jsme do programování napsali nefungovalo. Budu vděčný když nám někdo pomůže.
To jako vážně? Tak proč, proboha, nenaleznete jiné řešení? To má být nějaký úkol, nebo jste k tomuto řešení nějak citově vázáni? :D

Časem zjistíš, že bys třeba chtěl u té události zobrazit nějaký popis, případně řešit, když na daný den bude vycházet více akcí. V tu chvíli musíš předat balík dat v nějaké strukturované formě. Co když bude chtít někdo přidat událost za tebe? Bude muset přepisovat zdrojový kód?
Buďto tahej data z databáze a řeš kalendář na straně serveru (ušetříš si starosti s tím, co se stane, když někdo vypne JS, resp. když dojde k nějaké chybě), nebo zkus najít kalendář, který využívá třeba JSON.

Zrovna kalendářů se na netu válí stovky. Nevynalézej znovu kolo...
Během pár minut jsem našel např. tento kalendář. (github.com/zabuto/calendar) Řekl bych, že by měl umět přesně to, co potřebuješ.
Hapipo
Profil
Hando: Děkuji, ale jak mám tedy zkopírovat nějaký script z toho webu jak jsi mi poslal je tam miliarda souboru, tak který?
pcmanik
Profil
Hapipo:
Tento
juriad
Profil
Hapipo:
Používáš jQuery a Bootstrap?
Ano -> ten odkázaný kalendář můžeš použít.
Ne ->
Jsi ochoten používat ty knihovny?
Ano -> Napřed stránky předělej, tak aby používaly Bootstrap (nevím, zda je ho možné použít jen pro jednu komponentu) a přidej jQuery.
Ne -> Musíš použit jiný kalendář.

Pokud bys připustil použití jQuery, tak máš na výběr hromadu kalendářů; FullCalendar vypadá dobře. Na StackOverflow je řešení těch barviček.

Kalendářů běz jQuery moc není a tipuji, že bys musel danou funkcionalitu naprogramovat sám.
Hapipo
Profil
Ahoj,
potřeboval bych tento kalendář, mám proto důvody... už to dlouho zkouším podle rad zde, ale jsem bezmocný.
Pomůžete mi tedy prosím můj kalendář upravit (odkaz na živou ukázku máte nahoře)

Děkuji moc
Hapipo
Profil
Keeehi:
Ten kalendář jsem nedělal já a už po dlouhém zkoušení nemůžu přijít na to, jak se do toho přidá třída .blue a třeba .green

Proto tě prosím neupravil by jsi to v živé ukázce nebo mi to jen nepopsal?


Děkuji Moc!
Tomášeek
Profil
Hapipo:
po dlouhém zkoušení nemůžu přijít na to, jak se do toho přidá třída .blue a třeba .green
Ukaž, jak to tvé snažení vypadá (vypadalo).
Hapipo
Profil
Tomášeek:
Zkoušel jsem zkopírovat třídu .dnes ale k tomuto příkazu patří ještě nějaký další, takže mi to vždy vyhodí chybu. Po googlení na webu jsem zjistil, že musím nalézt nějaký příkaz v závorkách a ten přepsat na danou barvu příkazu .blue! Všechny css dodatky jsem proto přepsal a zase nic. Vždycky tam mám nějaký jiný formát. Děkuji a nevím jak bych ti měl popsat dál moji snahu.
Keeehi
Profil
Hapipo:
A to že ti Hando vytvořil funkční ukázku ti nepomohlo? Ano, všechny dny byly zvýrazněné stejnou barvou, ale upravit to znamená jen podmínku na řádku 42-47 rozdělit na dvě. Takto Živá ukázka. Je to opravdu triviální. Myslím že i kdyby jsi nic nevěděl, tak jak fungují podmínky se dá nastudovat za mnohem méně než měsíc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0