Autor Zpráva
DominicLadislavViktorin
Profil
Dobry vecer zajimalo by me zda existuje nejake reseni pro vypocet ,?, a ,x, u prikladu:

57,?,,x,?,,x,?,,x,?,,x,=125
Kdy plati ze:
?=(+,-,*,/,)
x=neznama (cislo)
a kazdy ,?, Dame jen jedno znameno (+,-,*,/,) a nesmi se nikde opakovat.

Nevim jestli jsem to vlozil do spravne sekce, ale myslim si ze by nato mohl byt nejaky algoritmus.
TomášK
Profil
Co mi brání v tom tam náhodně naházet znaménka a pak dopočítat x tak, aby to vyšlo?
_es
Profil
DominicLadislavViktorin:
A cieľom je čo? Vypočítať aspoň jedno riešenie, alebo všetky riešenia (všetky riešenia z 24 rovníc (4 krát 3 krát 2))?
Davex
Profil
DominicLadislavViktorin:
existuje nejake reseni pro vypocet ,?, a ,y, u prikladu
Y nelze s příkladu vypočítat, neboť je zadání chybné.
DominicLadislavViktorin
Profil
Davex:
Prominte misto y tam ma byt x.


_es:
No...cilem by mel asi byt algoritmus ktery by vypocital vsechna mozna reseni.
Davex
Profil
DominicLadislavViktorin:
Prominte misto y tam ma byt x.
Pak je to celkem snadné. Stačí vytvořit permutaci množiny zadaných matematických operací, vygenerovat z nich rovnice a ty vyřešit. Za pomoci nějaké generátoru permutací a Mathematicy, Matlabu či Octave by to bylo vyřešené za 10 minut.



Tady to máš vyřešené: maxima-online.org/?inc=r-1729753216
DominicLadislavViktorin
Profil
Davex:
Az takhle slozity vypocet bez vysledku jsem necekal a popravde sem to nepochopil.
Keeehi
Profil
DominicLadislavViktorin:
Evidentně nepochopil, protože já tam vidím vyřešených všech 24 rovnic. Řešením některých je, že řešení neexistuje ale to je také platný výsledek.
Davex
Profil
DominicLadislavViktorin:
Uznávám, že je to trošku nepřehledné, ale vhodnější on-line nástroj, kde by šlo vložit víc zadání najednou a dokázalo vypočítat všechna řešení jsem nenašel.

Zkus to rozklíčovat tak, že mezi hranatými závorkami na řádcích začínajících (%o číslo) najdeš výsledek x pro zadání o řádek výš. V případě, že je výsledků víc, tak jsou odděleny čárkou. Pak je potřeba zapojit trochu představivosti a najít tam zlomky, exponenty a komplexní čísla.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0