Autor Zpráva
34111
Profil
Ahoj všem,
stojím před otázkou, jak vyřešit běžnou firemní komunikaci se zákazníky. V současné době máme jako firma 300 klientů. Jak vyřešit newsletter? Nastylovat pěkný newsletter není problém, naprogramovat odesílání taky není žádný problém, ale co na to klasický webhosting či VPS? Co se stane, když prostě cyklem projdu všechny klienty a pošlu jim na jedno kliknutí newsletter.. Když je jich 300, když jich bude víc, kde je limit? Mám třeba nějak časově odlišit odesílání? (např. co x mailů to y času pauza mezi odesíláním apod.)? Na mém webhostingu mi na to nebyli schopni odpovědět, prý je to v řádu stovek tisíc, ale jasnou hranici mi nikdo nedal..
TomášK
Profil
Není žádná ostrá hranice, kolik ještě projde a kolik už ne. Když pošleš 300 e-mailů na 300 různých serverů, tak ani nezjistí, že jsi jich poslal 300 naráz. Když během pár sekund pošleš 300 mailů na stejný server, záleží na něm, jak se rozhodne, co s tím udělá. A kritérium zřejmě nebude jen počet, ale třeba i obsah, předchozí komunikace apod.
smitka
Profil
Pro odesílání je ideální použít služby k tomu určené, jako je např. aws.amazon.com/ses (lze ovládat např. přes sendy.co z vlastního serveru) nebo www.mailgun.com.

Dají se použít i komplexnější služby jako třeba mailchimp.com.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0