Autor Zpráva
Kleciss
Profil
Dobry den, chtel sem se zeptat zda existuje nejaky skript, ktery dokaze presmerovat stranku na jinou v urcitou hodinu, kterou nastavim. Napriklad chci aby se stranka presmerovala 23:59 na jinou. Dekuji
Tomášeek
Profil
K čemu to bude dobré? Celá ta myšlenka se zdá býti divnou, zkus spíše napsat, co potřebuješ. Tohle vypadá jako snaha řešit problém, který nenastal.
Kleciss
Profil
Udelam si 31 souboru jako 31 dni a aby mi kazdy ten den zobrazoval jiny soubor.
Tomášeek
Profil
Kleciss:
I tato myšlenka je nesmyslná. Na co potřebuješ 31 souborů, pro každý den jeden? Změnu nějakého textu pak budeš řešit na desítkách míst?

Ne, ani toto není cesta. Co ve skutečnosti potřebuješ (31 souborů to opravdu není), půjde to udělat nějak inteligentně a normálně.
Kleciss
Profil
Existuje takovy script nebo kod? Prave proto sem pisu a prosim o radu..
Tomášeek
Profil
Kleciss:
Aktuální datum je v date(). Podmínka je if, na toto by se však hodil spíše switch (pokud pominu, že na to jdeš špatně).

To, nač se ptáš, udělat jde, ale je to logický nesmysl. Proto se celou dobu ptám, co máš v plánu, půjde to udělat elegantně jedním souborem a nebudeš muset jak ťunťa každou úpravu dělat 31krát. Pochybuji, že každý den bude stránka úplně jiná, bez čehokoliv společného pro všechny stránky, co by se dalo využít.
Kleciss
Profil
Na kazde strance bude osm jmen, ktere se budou kazdy den menit.
Tomášeek
Profil
Kleciss:
Tak to se řeší jedním PHP souborem (říkejme mu třeba index.php), který má nějakou strukturu (počínaje typicky u HTML stránek doctypem, styly, nějakou HTML strukturou, ===obsahem===, patičkou, atd.).

Vše je pro všechny "stránky" stejné, jen ===obsah=== (těch 8 jmen) se mění. Jména společně s datem budou uložená (typicky v databázi ve formátu datum | jméno - co dvojice datum/jméno, to jeden řádek), SELECTem se budou podle dnešního data vybírat ta jména, která se mají vypsat.

Žádných 23:59 nepotřebuješ, potřebuješ dnešní datum (v SQL existuje funkce NOW, v PHP date). Jak vidíš, nepotřebuješ ani 31. souborů.
Kleciss
Profil
Tomu rozumím že může být vše v jednom souboru, nějaké základy mám, ale asi nebudu umět napsat ten kod..
Tomášeek
Profil
Kleciss:
Kód ti tu nikdo psát nebude.

Postup (všechny nutné kroky) jsem ti napsal výše, zejména pak ve druhém odstavci. Jsou to základy jak PHP, tak i práce s databází (vytvoření tabulky, naplnění dat asi ručně skrze PMA, SELECT do stránky), které se musíš naučit, pokud tuto miniaplikačku chceš napsat a používat.
Kleciss
Profil
Právě proto by mi stačilo to přesměrování v určitý čas.. ale děkuji
Tomášeek
Profil
Kleciss:
V tom případě platí, co jsem psal v #6.

- aktuální datum (čas nepotřebuješ, potřebuješ datum - pokud někdo přijde na stránku ve 23:58 a bude ji mít otevřenou 10 minut, k přesměrování nedojde, PHP toto neumí, navíc, kolik takových návštěv reálně bude?) najdeš ve funkci date,
- k přesměrování slouží funkce header
Kleciss
Profil
Na te strance bude napojena obrazovka, ktera pojede nonstop
Tomášeek
Profil
Kleciss:
Tak v tom případě JavaScriptem ve smyčce porovnávat aktuální datum (opět, datum, ne čas), je v objektu Date. Smyčka je setInterval. JS přesměrování je location.
Rfilip
Profil
Lepší je si při načtení stránky spočítat kolik zbývá sekund do půlnoci a nastavit setTimeout na spočtenou dobu v milisekundách. Oproti řešení výše odpadne nutnost v cyklu zjisovat jestli už je další den.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0