Autor Zpráva
alterego3000
Profil
Zdravím všechny. Název jsem napsal dost krkolomně, ale nevěděl jsem, jak to v co nejmíň slovech popsat. Ale chtěl bych dát do jquery na pop up okno mouseover právě na pole, kde je ta kolonka, kam se píše url, jsou tam tlačítka zpět a záložky. Ale vůbec netuším, jak se to jmenuje. Zkoušel jsem to vyhledat ale pořádně jsem nevěděl, co tam napsat. Všem předem děkuji za jakoukoliv pomoc.
weroro
Profil
alterego3000:
To kam sa píše adresa stránky sa nazýva:
SK: Adresný riadok
ČR: Adresní řádek alebo panel adresa cs.wikipedia.org/wiki/Adresn%C3%AD_%C5%99%C3%A1dek
EN: Address bar en.wikipedia.org/wiki/Address_bar
alterego3000
Profil
weroro:
Já jsem to asi popsal špatně. Myslel jsem celou tu horní lištu jak s adresním řádkem, tak záložkami , tlačítky zpět, minimalizovat, zavřít, zmenšit, obnovit atd.
_es
Profil
alterego3000:
Tá časť nie je súčasťou stránky. A ani na ňu nejdú naviazať udalosti cez JavaScript na stránke.
Keeehi
Profil
alterego3000:
Je asi jedno, jak se to jmenuje, protože na to onmouseover nenavěsíš. Ani jinou událost. Bylo by to nebezpečné.
Bubák
Profil
_es, Keeehi
Já mám dojem, že alterego3000 se neptá, jak celou tu horní lištu jak s adresním řádkem, tak záložkami , tlačítky zpět, javascriptem minimalizovat, zavřít, zmenšit, obnovit atd., ale má na mysli „celou tu horní lištu jak s adresním řádkem, tak záložkami a také s tlačítky pro zpět, minimalizaci, zavření, zmenšení, obnovení atd.
Každopádně dotaz není jednoznačně napsaný.
_es
Profil
Bubák [#6]:
Je jedno, ako presne to myslel. Podstatné je to, že JavaScript na stránke k tejto časti prehliadača nemá prístup. A ani nejde prekryť niečim iným - že by prekryl pole s adresou nejakým vlastným „zlepšovákom“ a zabránil tak jeho normálnemu použitiu.
alterego3000
Profil
Dobře. Ale nedá se teda nastavit nějak, aby jquery udělalo nějakou funkci, třeba při odjetí ze stránky, nebo nějaké takové řešení? Chci vlastně udělat vlastní exit pop up okno, a jestli to funguje i jinde (myslím různé pluginy do jquery např: www.jqueryscript.net/other/Exit-Intent-Detection-Plugin-With-jQuery-Exitintent-js.html ), tak to nějak musí jít ne? Ptám se tedy, jestli by někdo nevěděl jak?
_es
Profil
alterego3000 [#8]:
Na to si sa už predsa pýtal: jaký exit pop up plugin. Nejaký „JQuery plugin“ ti žiadne nové špeciálne veci nespraví: Časté potíže, zajímavosti a poučné debaty » Co vlastně je jQuery?. Funguje snáď tak, ako si si to vymyslel? Prehliadače prirodzene nebudú povoľovať nejaké nadmerné obťažovanie návštevníka, čo odchádza zo stránky. Tebe, ako návštevníkovi, by sa to asi tiež nepáčilo.
alterego3000
Profil
_es:
Ptal jsem se na samotný plugin, který použít. Teď jsem se chtěl zeptat, jak ho nastavit, aby po najetí myší na "vršek stránky" se zobrazilo pop up okno (protože řešení window.load nebylo idéální pro moje použití). Když by ses zeptal na stránkách např. o zahradnictví třeba na to, jaké koupit semínka mrkve, není to to samé jako: jak zasadit mrkev... A mimo to, kdyby se dalo dát javascriptové funkce nad "vršek stránky" tak to nutně nemusí znamenat že by to bylo jenom kvůli reklamě... Dalo by se na to určitě vymyslet spoustu jiných funkcí... Jo a ještě bych chtěl dodat že jsem nakonec problém vyřešil tak, že jsem udělal div s position: fixed; před "vršek stránky" o height: 2px; a na něj následně umístil mouseover. Jinak všem děkuji za rady.
_es
Profil
alterego3000 [#10]:
Bolo ti predsa vysvetlené, že žiadny taký „plugin“ nie je, keďže k tomu JS nemá prístup. „Vyriešil“ si niečo iné, než na čo si sa pýtal. Možno keby si sa viacej snažil svoje dotazy formulovať nejako zrozumiteľnejšie... Myslíš, že je vhodné, aby na návštevníka vyskakovali „pop up okná“ (aj keď nie je dosť jasné, čo presne si pod tým predstavuješ), len kvôli tomu, že niekam presunul kurzor myši?
Keeehi
Profil
alterego3000:
protože řešení window.load nebylo idéální pro moje použití
Nevím, proč píšeš o load, když řešíš opuštění stránky. Opuštění stránky detekuje unload. Ovšem v té době je už pozdě cokoli dělat. Stránka se opouští a ty s tím nemůžeš absolutně nic dělat. Existuje beforeunload. V tom případě taky toho už moc nezmůžeš. Můžeš na konci obsluhující funkce vrátit text, který se zobrazí návštěvníkovi při odchodu. Zobrazení nemůžeš nijak řídit, to si zařizuje prohlížeč sám a musíš doufat, že uživatel klepne na tlačítko že chce zůstat.

tak to nutně nemusí znamenat že by to bylo jenom kvůli reklamě.
Ano, nemusí to znamenat. Ale umožňovalo by to. A chudák prohlížeč by asi těžko zjišťoval jestli to je legitimní použití, které chování vylepšuje nebo ne. Ale reklama by nebyl nejspíše ten hlavní problém. Mělo by to totiž obrovské bezpečnostní důsledky. Ta část prohlížeče, o které se bavíme, je totiž jedinou bezpečnou částí prohlížeče. Cokoli je zobrazeno na stránce, tak ničemu se věřit nedá. www.google.cz/amp/s/textslashplain.com/2017/01/14/the-line-of-death/amp/?client=ms-android-zte
alterego3000
Profil
Keeehi:
V diskuzi, o které píše _es, tak mi někdo psal, ať na opuštění stránky použiji window.load (po tom, co si napsal je asi jasné, že chybně) . V jquery toho tolik neumím a tento kód jsem v životě nepoužíval. Myslel jsem, že tedy funguje jako ten beforeunload. Ale ani jsem ho nevyzkoušel, protože jsem si myslel, že to bude (ne)fungovat nějak tak, jak si popsal.
Bubák
Profil
alterego3000:
mi někdo psal, ať na opuštění stránky použiji window.load
Ne. Taps ti doporučil pdkaz, kde je window.load a napsal:
Je tam i priklad tak tam staci dat window.unload misto window.load

alterego3000:
Myslel jsem, že tedy funguje jako ten beforeunload. Ale ani jsem ho nevyzkoušel, protože jsem si myslel, že to bude (ne)fungovat nějak tak, jak si popsal.
Zajímavý případ "mozkového myšlení".

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0