Autor Zpráva
Tomy
Profil
Ahjo, mám malý dotaz. Když používám responzivní web, tak určitou část obsahu na mobil schovávám pomocí Display:none;. Měl jsem za to, že to nebude ty schované části načítat, nevím proč, teď jsem si uvědomil, že je to blbost. Ten obsah je načtený tak či tak, jenom se nezobrazuje. Existuje nějaké jiné řešení, jak ten obsah kompletně vypnout, tak, aby se vůbec nenačítal a ušetřil data? Používám to na těchto stránkách: sdhbecva.cz/index.php?str=uvod

Děkuji moc :)
Keeehi
Profil
Tomy:
Tak návštěvníkovi ten obsah vůbec neposílej. Když z user agenta ne serveru zjistíš, že se jedná o mobil, tak mu tu část, co je skrytá vůbec nepošleš.
Tomy
Profil
Keeehi:
Mám to nastavené pomocí rozlišení. Od určitého rozměru okna se to jenom přepne.
Keeehi
Profil
Tomy:
Je mi jasné, že responzivní web záleží na velikosti zobrazované plochy. Tu však na server nezjistíš. A pokud nechceš určité části posílat, nesmí je server poslat.
Pokud ti jde o nestahování obrázků, tak pokud jsou nastaveny jako bakground nějakého elementu a jeho rodič má display:none;, pak se nestáhne. Existují i další způsoby. Lazy loading obrázků
Radek9
Profil
Tomy:
O jaký obsah konkrétně jde? Pokud jde o text (potažmo HTML), tak to opravdu řešit nemusíš. To jsou řádově maximálně kilobajty. S obrázky je to těžší. Pokud používáš klasické <img> elementy, tak ty se loadují, i když mají display: none;. Tohle se většinou optimalizuje buď tak, že dáš obrázky na pozadí nějakého element (v tom případě se loadují jen ty, které se zrovna vyberou pomocí media-query), nebo použiješ např. data atributy a o načítání správného souboru se bude starat JS.
Tomy
Profil
Radek9:
No jedná se o obrázky a úplně si s tím nevím rady.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0