Autor Zpráva
Robert Palička
Profil *
Potřebuji navrhnout responzivní kostru layoutu následujícím způsobem:




Bohužel se mi to nedaří, poradí někdo? Díky.
Taps
Profil
Mrkni treba na Obtékané boxy s proměnlivou šířkou)
Robert Palička
Profil *
Taps:
Robert Palička:

článek na tvém odkazu jsem přečet 2xkrát, ale řešení v něm nenacházím, možná jsem natvrdlý ...... možná si nerozumíme?

V obrázku nahoře je layout při max. rozlišení (třeba 1200px našířku) a to podtím je očekáváné seřazení (zobrazení) sloupců na mobilu (šířka třeba pod 470px)

Jednoduše neumím sloupec B přemístit až na konec té očekávané "nudle" ....
Tomášeek
Profil
Robert Palička:
V HtML kódu měj ty bloky poskládané za sebou tak, jak je chceš mít na tom telefonu. Na desktopu je pak poskládáš vhodnými styly.
Robert Palička
Profil *
daří se mi pouze "obtekána" varianta v pořadí ABCD, ale já potřebuji ACDB
Taps
Profil
Robert Palička:
to bude tím že při responzivní variantě se boxy řadí pod sebe podle toho jak jdou po sobě v pořadí z levé strany
Robert Palička
Profil *
Taps:

"Na desktopu je pak poskládáš vhodnými styly."

podle mne tata varianta nejde udělat, zkoušel jsem si hrát se styly podle tohoto příkladu .... asi jsem tupý :(

Jak bys na tomto příkladu poskládal styly aby růžový první element byl najednou dole?
Tomášeek
Profil
Robert Palička:
podle mne tata varianta nejde udělat
Ale jde...

aby růžový první element byl najednou dole
Bude dole i v HTML kódu (v odkázaném článku je v něm první). To je nejsnažší způsob, podle situace pak existují i další možnosti.
Trejpa
Profil
Robert Palička:
podle mne tata varianta nejde udělat
Neříkej že to nejde, pověz, že to neumíš.

příklad, zdroj
Kcko
Profil
Trejpa:
Živá ukázka k čemu je takové řešení?
Předpokládám, že v tom chce mít smysluplná data bez toho, aniž by znal výšku.
Půjde to podle mě jen Flexboxem (jestli někdo vymyslí něco smysluplného, bez pozicování a nastavování pevných výšek atp., tak klobouk dolů).


Tomášeek: pozicování se mi tam stejně nelíbí, ale klobouček dolů, a zas trošku nahoru, zas naše nevyřešené téma aka responsivní obrázek ve falešné tabulce.
Tomášeek
Profil
Trejpa:
Raději takto, když už... Živá ukázka
Trejpa
Profil
Kcko:
Běžně je výška hlavičky známá. Ale proč ne.
Robert Palička
Profil *
Tomášeek:

nejde = neumím , ano s tím souhlasím a přiznávám že kdybych to uměl asi bych tu nebyl :-)

Díky všem za snahu a za váš čas ;-)....

Ta tvoje varianta (Tomášeeka) se mi líbí moc, jestli bude ideální toť otázka, jelikož vše bývá "relativní" a každá věc potřebuje svoje konkrétní řešení a vše jde zároveň udělat mnoha způsoby... jen já jsem prozatím neuměl ani ten jeden :-) .
Budu si s tím hrát dál a uvidím, díky moc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0