Autor Zpráva
pinlop
Profil
Zdravím,
vytvářím stránku pro blog. Bohužel, jsem teď narazil na textový editor. Chci umožnit uživatelům vkládat články. Zatím co jsem našel , se vždy platí, nebo nemají možnost vložit obrázek. Nevíte o nějakém, který by byl i s možností vložit obrázek, bez toho, aniž by museli zadávat url obrázku? A byl i pro komerční použití, tedy pouze pro použití na webu, který vydělává na reklamě?
Hando
Profil
Ahoj.

pinlop:
aniž by museli zadávat url obrázku
To znamená co? Bez toho, aniž by nějakou formou zadali umístění obrázku, se tam ten obrázek nedostane. A nemusí to být přímým zápisem adresy, když vybereš obrázek v nějakém souborovém manageru (což právě bývá ta placená část WYSIWYG editorů), tak se ta adresa obrázku tak či tak vloží.

Asi nejznámnější jsou TinyMCE a CKEDITOR. I ty mají souborové managery zdarma, resp. formou použití apliací třetí strany, ale je to opravdu jednoduché na nastavení a použití.

Záleží, co přesně chceš. Tyhle editory mají solidní možnosti konfigurace, doplňků atd. Zase na druhou stranu, pokud potřebuješ jen jednoduché věci, tak se dají jistě najít primitivnější editory.
pinlop
Profil
Znamená to, aby byl uživatelsky přívětivý. U některých jsem viděl, že se musí zadat url, zkrátka odkaz na obrázek. Já hledám editor, když kliknu, abych si obrázek mohl vybrat přímo z počítače. Url si to zapíše samo. Tak jak se normálně používá.
Od editoru očekávám aby bylo možné zarovnat text, velikost, barvu, tučný a kurzíva (zkrátka základ). Horší to zřejmě bude s obrázkem. Chtěl bych mít možnost vložit obrázek, zmenšit ho, zvětšit a popřípadě i přesunout kamkoliv v dokumentu.


Například u zmiňovaného TinyMCE je nutné uvést cestu k obrázku. Chtěl bych, abych si obrázek vybral z počítače, stejně jak je to například při použití <input type="file" ....
Hando
Profil
pinlop:
Chtěl bych, abych si obrázek vybral z počítače
Jistě, ale chybí zásadní krok, a to "nahrání obrázku na server". To je přesně to, co umožňují tvůrci těch editorů získat jako doplněk - ale placený. Buďto si to můžeš naprogramovat sám, nebo - jak už jsem psal - využít nějaký souborový manager. Pak už jen otevřeš manager, nahraješ soubor(y) na server a následně si vybereš z nahraných souborů. Nahrávat soubory by se dalo i skrytě, ale to si myslím, že je zbytečné - akorát přijdeš o kontrolu.

Zkus hledat "TinyMCE filemanager", nebo podobné kombinace - jsou k dispozici i na GitHubu... :)
pinlop
Profil
A co třeba takový Summernote? Lze použít i komerčně? Tedy pouze pro použití na webu? Pokud se nepletu je pod licencí MIT. Takže pokud to chápu správně, jít by to mělo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0