Autor Zpráva
Martos
Profil
Dobrý den, mám web www.eroticke-privaty-v-cr.cz a nezobrazují se mi fotky u inzerátů v případě, že používám blokování reklam.

1/ Zajímalo by mě, jak změřit, kolika lidí, kteří web navštívili, se to vůbec dotklo. Jde vložit do stránek např. nějaký script a pak přes google analytics vyhodnocovat?
2/ Jak ošetřit, aby se fotky zobrazovaly korektně. Nejedná se o reklamu. Problém je asi v tom, že fotky k inzerátů mám uložené ve složce /images/adverts/ a díky tomu, že je tam to slov "adverts" tak je to pravděpodobně bráno jako reklama a blokováno. Asi by bylo nejjednodušší složku přejmenovat, ale obávám se, že to bude mít spoustu návazností a hrozí, že se někde něco pokazí. Řeší se vložení nového inzerátu, editování, zobrazování v kategorii, v detailu, atd. Opravit to na všech místech ....snadno se může na něco zapomenout. Existuje jiná varianta, jak to vyřešit? Nějakým stylem, scripem....
Chamurappi
Profil
Reaguji na Martose:
Zajímalo by mě, jak změřit, kolika lidí, kteří web navštívili, se to vůbec dotklo.
V ČR někde mezi dvacetinou a polovinou, záleží, jak technicky zdatné návštěvníky máš a jak moc tvá cílová skupina navštěvuje jiné weby motivující k blokování reklam.

Jde vložit do stránek např. nějaký script a pak přes google analytics vyhodnocovat?
JavaScriptem konkrétní postup blokování měřit jde, můžeš si umístit mezi fotky nějakou volavku s přesně danými rozměry a tu zkusit skriptem načíst, ověřit jí rozměry při onloadu a chytat onerror.
Google Analytics má část lidí také zablokované. Musel by sis to měřit do nějakého vlastního systému.

Asi by bylo nejjednodušší složku přejmenovat, ale obávám se, že to bude mít spoustu návazností a hrozí, že se někde něco pokazí.
Nastav automatické přesměrování starých adres na nové, to by mělo minimalizovat škody způsobené tím, že někde zapomeneš předělat adresy.

Existuje jiná varianta, jak to vyřešit? Nějakým stylem, scripem....
Ne.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0