Autor Zpráva
peťan
Profil *
Na stránkcáh mám formulář na zanechání komentáře. Původně tam je zabezpečení se skrytým polem (součást redakčního systému). Ale to není dostatečné a sem-tam se mi zobrazuje ve zprávách spam. Rozhodl jsem se tedy použít reCAPTCHA od Googlu. Jde o to jak to správně použít?

Nyní vykreslím ve formuláři tlačítko a později mu javascriptem nastavím vlastnosti .disabled = true; a .style.display = 'none';
Pokud recaptcha vyhodnotí, že se jedná o člověka zavolá se javascriptová funkce, která tlačítko povolí a zobrazí.

Myslel jsem, že to bude OK, ale zobrazil se mi teď v diskuzi nový spam. Tak jde o to, jestli to nepoužít ještě nějak jinak?
Nejradši bych tlačítko vykreslil až po potvrzení captchy, ale nevím jak javascriptem zapsat do již vytvořené stránky. Mám namysli, že bych si vytvořil např. prázdný <div> s nějakým ID a pak bych tento tag javascriptem vyplnil - vykreslil bych třeba to tlačítko.
M02
Profil *
Robot nepotřebuje tlačítko, aby odeslal formulář. Použij reCAPTCHA v souladu s jeho dokumentací, nevymýšlej žádné kličky. Správné vyplnění je samozřejmě nutné ověřovat i na serveru.
peťan
Profil *
OK, vyřešil jsem to v PHP, kde kontroluju $recaptcha->{'success'}

Snad to bude všechno fungovat jak má :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0