Autor Zpráva
Michael
Profil
Pořteboval bych poradit jak vytvořit stránky kde je možno vkládat příspěvky, třídit je dle témat a vyhledávat fultextově, podobně jako je tomu zde. Děkuji za pomoc.
ronnie
Profil
Vytvoris je pomoci php
Polaroid
Profil
To není žádná sranda chlape!

Musíš umět PHP (nebo jinej servrovej skript),
taky musíš umět alespoňtrochu SQL (pro komunikaci s databázema),
perfektní znalost (X)HTML je pochopitelně samozřejmostí, takže pokud některou z výše
uvedených technologií neovládáš, nemá smysl zajímat se o podrobnosti.
Věz, že naučit se udělat pořádnou diskusi, jako je třeba tato, není záležitost na dva týdny.

Třeba Yuhů to neumí.
Kráťa
Profil
Proč se s tím dělat, stejně by člověk na něco zapoměl a mořil se s tím. Použij tuto už hotovou diskuzi, dole na této stránce je odkaz na homepage.
Vzhledem k tomu, že se na to ptáš, tak ti stejně asi PHP nic neříká (jako třeba mě), ale tuto diskuzi mám na http://www.kochlear.unas.cz/minibb17/forum.htm . :-)
magnum
Profil *
zacat tvorit forum je velmi dobry sposob ako sa prinutit naucit php, sql ... html
Kráťa
Profil
magnum pravda, pro začátek stačí, když si to chce člověk trochu upravit podle svého, s tím se vyvzteká až až. Výhoda je, že když něco podělá, stále má onen orig. nepoškozený program.
Yuhů
Profil
Polaroide, proč si myslíš, že to Yuhů neumí? Yuhů si myslí, že to umí, akorát na to nemá čas. Co si pamatuju, tak diskuse jsem napsal dvě. Žádná už nefunguje, ale to je tím, že jsem to málo komentoval a nedalo se to udržovat a debugovat.
Polaroid
Profil
Vždyť já o tvých webmasterských schopnostech nepochybuji, ohromně si vážím díla, které si dokázal
vybudovat, (tím myslím jakpsatweb.cz).
Jenom se mi zdá trochu divné, že člověk tvého formátu nemá
na svých stránkách ani bit PHP kódu?

Z toho jsem vydedukoval, že PHP nepatří k tvým nejsilnějším stránkám! Jinak samozřejmě ve znalosti
HTML, CSS a hlavně takovej těch blbůstek okolo reklam, seo a použitelnosti seš fakt dobrej!

Neber moji kritiku moc vážně, přecijenom jsi dvakrát starší než já.
Marčelo
Profil *
Michael:já to dal dohromady díky http://tools.cikcak.com/
thingwath
Profil *
Polaroid: Obrovské množství lidí nemá na stránkách ani bit PHP kódu a přesto PHP umí přinejmenším velmi dobře. Někdo třeba volí jiné technologie, někdo to nepotřebuje. Z toho nebudu přece hned usuzovat, že někdo PHP neumí :-)
Polaroid
Profil
I. Pokud někdo volí jiné technologie, tak tam má třeba asp.
II. Neznám žádnou stránku, kde by se nenašlo pro PHP využití.
thingwath
Profil *
Nebo třeba JSP, nebo něco jiného. A spousta lidí nepotřebuje generovat stránku pro každý požadavek, tak ji generuje sadou skriptů v jazyce x pouze při každé změně. To bych si tipl je i případ Yuhůa.
Martin Kuželka
Profil
II. Neznám žádnou stránku, kde by se nenašlo pro PHP využití.

Opravdu? K čemu bych měl využít PHP např. na deníku z 1. světové války (neberte to jako reklamu, je to jen konkrétní příklad)?
Yuhů
Profil
Omlouvám se za odklon od tématu, ale přijde mi zajímavé reagovat na Polaroida:

> Jenom se mi zdá trochu divné, že člověk tvého formátu nemá
> na svých stránkách ani bit PHP kódu?

prostě ho tu nepotřebuju a nechci potřebovat. Důvodem je zejména to, že stránky poskytuju v off-line archivu. Kdybych to měl v PHP, tak to lidem nebude fungovat na disku. Samozřejmě by to šlo nějak přegenerovat, ale já na první místo vždy kladu jednoduchost.

Další důvod je profesionální deformace. Byl jsem dva roky webmasterem Seznamu a tam se z hlediska výkonu nejlépe osvědčovaly statické stránky. PéHáPko je při vyšší návštěvnosti na určité věci nenasaditelné. Na těchto stránkách to samozřejmě roli nehraje, je to jenom zvyk.

> Z toho jsem vydedukoval, že PHP nepatří k tvým nejsilnějším stránkám!

o tom není sporu. Znám nejméně sto lidí, kteří umí PHP lépe než já. Ale ta dedukce vychází z nesprávných předpokladů.
eric
Profil *
cafte ludia ja neviem kde sa mam php naucit???
Polaroid
Profil
Můžeš prosím popsat trochu podrobněji problém, se kterým jsi se na Seznamu potkal.

Jinak máš asi pravdu, že né pro každou stránku je PHP vhodné, ale na druhou stranu nesmíme zapomenout, že PHP neznamená jenom složité diskuse, vkládání článků, e-mailové klienty a vyhledávání, ale také obyčejné vkládání menu, log a standardních grafických prvků, což by myslím většině webmasterů, pracujících bez šablonového systému, velice pomohlo při velkých i malých změnách grafiky!
Polaroid
Profil
Mimochodem eric, přečti si, o čem se v daném tématu diskutuje, a teprve potom něco piš!
Sasser
Profil *
Polaroid: Mimochodem eric, přečti si, o čem se v daném tématu diskutuje, a teprve potom něco piš!

Tvoje odpověď je velmi zajímavá, jak to tady tak čtu, tak prvnotní otázka zněla taktéž jinak. :-D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0