Autor Zpráva
raddimm.xx
Profil
Pro restauraci potřebujirozeslat deně cca 260 emailu (informace o aktualnim odpolednim menu)
Přemýšlím jak nejléepe na to

Potřebuji to rozeslat kolem 9:00

Nevím když se mi spusti cron a mám to poslat na všech 260 emailů? Najednou? Nebo třeba po 10ti do skryté kopie?
Cron se mi spousti max co 10 min to by se rozesílalo hodiny

Nějaký tip?
M02
Profil *
Nepíšeš, jaké limity ti klade tvůj hosting. Poštovnímu serveru bude jedno, jestli mu těch 260 mailů dáš najednou nebo ne – bude je muset rozeslat stejně všechny zvlášť, i v případě BCC příjemců.

Na rozesílání hromadných mailů je vhodný www.mailchimp.com, ve tvém objemu se vejdeš i do jeho free varianty.
raddimm.xx
Profil
dekuji mam smtp server a limity nejsou spise mi šlo o technické řešení mám vlastní mail šablony atd takže řešení třetí strany nechci používat.

Nicméně rozumím tomu tak, že i když "předam" smtp serveru v "pěti vteřinách" všech 260 emailů stejně to rozešle
Šlo mi taky o to jestli to už nebudou nějak řešit spam filtry

Jinak děkuji za odpověď
M02
Profil *
Spam filtry hodnotí především technickou korektnost mailu a serveru, který je odeslal.
TomášK
Profil
M02
Určitě hodnotí i počet stejných e-mailů odeslaných z jednoho serveru. Vybavuju si třeba centrum, které při určitém počtu za krátkou dobu začalo zahazovat e-maily. Přesná čísla už si nevybavuju. Pokud to chcete odesílat z vlastního serveru, tak si založte e-maily tam, kde je mají příjemci a koukněte se, jestli to skončilo ve spamu nebo ne.
M02
Profil *
Pokud to nejsou miliardy odeslaných mailů, tak to nehraje žádnou roli.
raddimm.xx
Profil
Děkuji pánové za odpověď. U nějakých 260 emailů to asi opravdu nebude hrát roli.
Z principu by mě zajímalo jak to vyřeší třeba u 20 000 emailů (eshop newsletter) jde mi především o zapínání PHP cronem se to nehodí. Leda na počítači mít spuštěný skript který se pořád obnovuje

PS jak ověřit, že email již neexistuje? Vrátí se mi sice do emailu not delivery, ale jde to řešit nějak php skriptem? Aby email vyřadil?
M02
Profil *
Systémový cron je vhodnější než webový skript. Dá se naplánovat na vhodnou dobu (noc), nemá většinou limity doby běhu, neblokuje spojení a tak dále.
20 tisíc mailů už ale bude pravděpodobně vyžadovat privátní SMTP server, takový objem vám hosting na neautentizovaném SMTP nejspíš tolerovat nebude.

Ověřit existenci mailu před/během odeslání spolehlivě nejde, i když existují (nespolehlivé) možnosti zahrnující dotazování cílových serveru na existence schránek navázáním SMTP komunikace. Jednodušší bude asi skriptem pravidelně kontrolovat svou schránku a z těch "not delivered" mailů vytahovat adresy pro vyřazení z databáze.

Dlužno dodat – tohle všechno řeší MailChimp automaticky.
Keeehi
Profil
raddimm.xx:
Z principu by mě zajímalo jak to vyřeší třeba u 20 000 emailů
Zaplatíš si službu třetí strany, která to bude rozesílat za tebe. Posílat emaily ve velkém objemu není žádná sranda.

jde mi především o zapínání PHP cronem se to nehodí.
Takový eshop snad nebude běžet někde na sdíleném hostingu, ne? Tedy jako může ale dle toho pak vypadá i kvalita. Očekával bych tedy alespoň nějaký VPS. Na ten se doinstaluje fronta do které se budou přidávat úkoly na odeslání mailů a ony se budou asynchronně odesílat.
raddimm.xx
Profil
Minimální dobu spousteni cronu mam co 10 min coz asi neni uplne vhodne. Privátní SMTP mám.
MailChimp uvažoval jsem o tom, ale zase jak mu dynamicky předávat polední menu (například), vlastni šablony zatím mi přišlo rychlejší si to udělat sám než se učit mailchimp
Děkuji za rady a tipy
M02
Profil *
10 minut je málo? Ta dávka se odešle najednou (ve vhodnou, noční, dobu) – není důvod to nějak rozdělovat, pokud by tedy ten počet nebyl skutečně extrémní.

MailChimp má kompletní API, není problém jej ovládat plně skriptově.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0