Autor Zpráva
tomas2245
Profil
Zdravím, posielam môj kód a zaujímalo by ma či je moc dôležité písať $string za dotazom ktorý insertuje alebo updatuje...a ešte by som sa chcel spýtať či to môžem písať v takomto štyle alebo musím používať JOIN atď. pokiaľ áno bol by som veľmi rád ak by ste mi ukázali na tomto príklade ako správne používať JOIN alebo ako by mali tieto dotazy vyzerať správne:

<?php

if($_POST['druh']=="nieco"){


        mysqli_query($pripoj,"UPDATE tabulka1 SET id='$id', nazov='$nazov' WHERE id='$stareid'");

        mysqli_query($pripoj,"UPDATE tabulka2 SET id='$id', nazov='$nazov', farba='$farba', velkost='$velkost', styl='$styl', nazov2='$nazov2' WHERE id='$stareid'");

        mysqli_query($pripoj,"UPDATE tabulka3 SET id='$id', nazov='$nazov', $velkost='$velkost' WHERE id='$stareid'");

        mysqli_query($pripoj,"UPDATE tabulka4 SET id='$id', nazov='$nazov' WHERE id='$stareid'");

        header("location: niekam.php");

        }

        ?>
tomas2245
Profil
ide mi o to, či môžem používať niekoľko query keď sú tabuľky rozdielne alebo to bude robiť bordel...lebo takto mi to funguje
Tomášeek
Profil
tomas2245:
zaujímalo by ma či je moc dôležité písať $string za dotazom
Který $string máš na mysli?

Jinak takto je to správně, ty 4 dotazy ničemu nevadí. Na začátku bys měl mít ještě isset na ten klíš v POSTu, jinak to vyhodí nedefinovanou proměnnou (resp. klíč), ale beru to jen jako příklad.
tomas2245
Profil
Tomášeek:
ďakujem, potešil si ma, pretože nerád by som keby to bolo časom pomalé atď. aťd. a áno používam na začiatku if(isset($_POST[''])){ :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0