Autor Zpráva
Majkelju
Profil
Zdravím,
řekněme, že mám jednoduchou stránku (prosté html/php/jQuery), kde má uživatel zobrazen svůj profil, kde vidí stav jakéhosi kreditu.
Pomocí nějakého formu může adminovi zaslat mail, s prosbou o výběr nebo příhoz kreditu na účet.
Do odeslaného mailu bych potřeboval nějak uložit id uživatele, částku a příznak výběr/příhoz. Tak, aby adminovi v mailu přišel potvrzovací link, na který by stačilo kliknout a v databázi by se provedl záznam o výběru či příhozu a upravil se stav uživatelova účtu pomocí těch předaných hodnot.
Jak toho docílit?
Keeehi
Profil
Majkelju:
A s čím máš problém? Jak do emailu napsat odkaz?
Majkelju
Profil
Keeehi:
Pardon, asi to nebylo evidentní: Do odeslaného mailu bych potřeboval nějak uložit id uživatele, částku a příznak výběr/příhoz. Tak, aby adminovi v mailu přišel potvrzovací link, na který by stačilo kliknout a v databázi by se provedl záznam o výběru či příhozu a upravil se stav uživatelova účtu pomocí těch předaných hodnot.
Zkrátka především nevím, jak vytvořit link v mailu, který umí provést dotaz do databáze.
Enko
Profil
Šel bych na to trochu jinak. V okamžiku, kdy bude uživatel vytvářet/odesílat email, uložíš tyto hodnoty do databáze společně s nějakým náhodně vygenerovaným hashem. Do emailu adminovi dáš odkaz na skript, který vyhledá v databázi tento hash a doplní kredit na základě unikátní hodnoty tohoto hashe. Zde máš stejný mechanismus, jen nebudeš měnit heslo, ale budeš nahrávat kredity.
Majkelju
Profil
Enko:
Díky moc za radu! To bych snad i dokázal splácat :)) Já si to právě představoval úplně jinak a měl z toho hlavu jak balón :))

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0