« 1 2
Autor Zpráva
tomas2245
Profil
ďakujem, ale ešte by som sa chcel spýtať že teraz ten tovar dávam do jednej tabuľky a tam to je zoserializované ($kluc + $obsah)...

ako mám pomocou tohto foreachu ukladať samostatne $kluc do stĺpcu a $obsah? chcem spraviť lepšiu štruktúru DB, pretože ako mi už radili v minulom príspevku nemôžem mať dáta zoserializované..tak posielam príklad: či ho mám dobre napísaný...



$post_tovar = array();
    $klucik = "";
 
    foreach($_POST as $kluc => $obsah) {
        if (strpos($kluc, 'tovar') === 0) {
        if(!empty($_POST[$kluc])){
            $klucik = substr($kluc, 5); //dame prec zaciatok 'tovar'
            $klucik = mysqli_real_escape_string($pripoj,$klucik);
 
            if(is_numeric($obsah)){ 
            
            $id_produktu = $post_tovar[$klucik];
            $pocet = $post_tovar[$obsah]; 
$zapis = mysqli_query($pripoj,"INSERT INTO objednavky (id_produktu, pocet) VALUES ('$id_produktu', '$pocet')");
         }
        }
        }
    }
    
    
Kajman
Profil
Buď budete dělat insert pro každý řádek zvlášť a dáte ho na řádek 14, nebo si tam je nachystáte data pro hromadný insert.
tomas2245
Profil
tomu moc nerozumiem, ako ste to mysleli ale skúsim nad tým popremýšlať...teraz ten zápis je dobre..? a ešte by ma zaujímalo ako potom dokážem spraviť SELECT aby produktové id bolo priradené k svojmu počtu... + tie produkty budú mať aký tvar v tom riadku? = tovar1tovar2 neoddelené od seba a takisto počty? Je to na dlho prerobiť celú databázu tak najprv chcem získať teoretické poznatky a potom sa do toho pustím :)
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0