Autor Zpráva
Hajaxa
Profil
Zdravím,

1) Vytvoril jsem si DIV tabulku. Potreboval bych nastavit, aby zahlavi tabulky bylo viditelne pri scrolovani.

Nastavil jsem tedy pro zahlavi .divTableRowSticky vlastnost position:fixed. Zahlavi bylo pripnute k horni casti obrazovce, jenze obsah tabulky se zmensil a zahlavi uz nemelo stejnou sirku jako ostatni radky.

DEMO: jsfiddle.net/jr7oppvr
Trida .divTableRowSticky s position:fixed je zakomentovana.

2) V pripade, kdyz bude obsah nad tabulkou, jake bude nejlepsi pouzit jQuery reseni, aby zahlavi zustalo pripnute az pri scrolovani k tabulce?
DEMO: jsfiddle.net/jr7oppvr/1

Predem dekuji za rady :)
Davex
Profil
Hajaxa:
Proč si zbytečně komplikuješ život a neuděláš tabulku jako tabulku?
Hajaxa
Profil
Davex:
<table> je zastaralý způsob. Je rok 2017. Všude se doporučuje používat html DIV tabulku.

Můžete, prosím Davexi, napsat odpověď na 1) a 2)?
Tomášeek
Profil
Hajaxa:
<table> je zastaralý způsob. Všude se doporučuje používat html DIV tabulku.
Ne. Na tabulku je table jediný správný. Web/článek/kniha, kde se píše něco jiného, je zralý na smazání/vyhození/zavržení.

Jen tak na okraj, z jakého zdroje jsi se to dočetl?
Hajaxa
Profil
Tomášeek:
To je stará známá věc.

www.webmasterworld.com/html/4628956.htm
www.differencebetween.info/difference-between-table-and-div
Tomášeek
Profil
Hajaxa:
To je stará známá věc.
Heh :-) Tak v tom případě asi není o čem se s tebou dále bavit.

Ano, tabulky jsou zastaralé a nahrazené divy už asi 10 let, ale POUZE na tvorbu layoutu (dobu, kdy se tvořily tabulkové layouty téměř jistě nepamatuješ). Jinak tabulka zůstává nadále tabulkou a žádnou náhradu nemá, není k tomu důvod.
Keeehi
Profil
Hajaxa:
Ano, na layout se tabulky nehodí. Na tabulky a tabulková data nic lepšího však neexistuje.

Čím se to dá podpořit? Tak parillad si můžeme vzít bootstrap (býval to velmi oblíbený CSS famework, možná stále je). Na layout se samozřejmě používají divy. No a co tabulky? Používá se tag table nebo div? Samozřejmě že table.
Hajaxa
Profil
Tomášeek, Keeehi:
V cem konkretne je rozdil, kdyz pouziji pro tabulku <div> tagy, namisto klasicke <table> struktury (table, tr, td, th)?

Div tabulka se nacte rychleji a bude vhodnejsi z hlediska SEO.

Jake jsou argumenty pro pouziti <table> struktury pro klasickou tabulku?
Vysledek bude vypadat stejne tak i tak.
Davex
Profil
Hajaxa:
Když použiješ <div>, tak to nebude tabulka, protože neponese informaci, že se jedná o tabulku, která má řádky a sloupce. Předefinováním v CSS na tabulku změníš pouze vzhled a ne význam.

Div tabulka se nacte rychleji
Proč by se měla načíst rychleji, když je zdrojový kód obsáhlejší a elementy jsou v CSS předefinovány na vzhled klasické tabulky?

bude vhodnejsi z hlediska SEO
Co by na ní mělo být konkrétně vhodnější z hlediska SEO?

Jake jsou argumenty pro pouziti <table> struktury pro klasickou tabulku?
Protože je HTML specifikací určeno pro popis informací organizovaných do tabulky.
Hajaxa
Profil
Davex:
Tak v praxi vidim jako jedinou vyhodu pro pouziti <table>: funkci kopirovani a vlozeni do WYSIWYG editoru v tabulkovem formatu. Toho u DIV tabulky nelze docilit.

Nabizi se tedy otazka, kdo konkretne oceni, ze tabulka bude v <table> formatu?
Taurus
Profil
Stejně tak se nabízí otázka, kdo ocení, že tabulka bude místo normálním způsobem psána v divech.

Přijde mi zvláštní imitovat tabulku divem, když na to mám... tabulku. Docela by mě zajímala odpověď na Davexovu otázku ohledně SEO.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0