Autor Zpráva
34111
Profil
Ahoj,
poradíte? Vytvářím portál. Ten obsahuje samozřejmě nějaké vyhledávání.

1. Pokud do Googlu zadám název svého portálu, najde mi ho a vypíše ještě nějaké odkazy z menu - např. Kontakty, Informace apod. Potřebuji ale nějak Googlu říct, co má vypsat, jaké menu, jaké položky... Zadejte v Googlu např. výraz: Mobilmania. Hned pod vyhledaným serverem se vám zobrazí Katalog, Fórum, Bazar a Video. Jak na to?

2. Pokud na portálu vyhledám něco - např. mobilní telefon a pak kliknu do profilu daného mobilního telefonu, kde jsou jeho obrázky, parametry apod., potřebuji nějak říct Googlu, aby při napsání názvu mobilního telefonu ukázal odkaz ve tvaru např. Nokia 3310 - mobilmania.cz. Co mám v profilu nastavit? Změnit title stránky? Nebo se to bere z H1 nadpisů? Jak na to? Nebo resp. má mít každý profil - článek - sekce - jiný title stránky? Nebo to záleží na "hezkých" URL např. www.mobilmania.cz/nokia? Zadejte na Googlu výraz: Nokia mobilmania - přesně takhle bych to potřeoval s každým článkem i profilem.

3. Existuje nějaký článek nebo jednoduchá pravidla pro základní SEO strukturu webu? Samozřejmě, že nadpisy používám H1 - Hx, menu je vždy v UL LI seznamu, ale to je tak všechno, .. Jsou nějaká další pravidla, která je potřeba dodržovat?

Děkuji všem.
Tomášeek
Profil
Martin Brodecký:
ad 2. Google může zobrazovat co chce, co uzná za vhodné. Často je to title, může to být H1, ale i cokoliv jiného.

ad 3. Nejdůležitější je obsah. Správné nadpisy (správné ve smyslu jejich užívání, nikoliv striktně dodržování, že H3 musí následovat po H2 a ne po jiném) jsou jen malý střípek do té skládačky.
Bubák
Profil
Důležitý pro vyhledávače je meta tag description a tag title. A jak tu psal Tomášeek, nejdůležitější je obsah.
Keeehi
Profil
Martin Brodecký:
1) Googlu to říct nejde. Vytváří si to sám na základě svých algoritmů. Můžete si tak maximálně tipnout, jak by asi ten jejich algoritmus mohl pracovat (tak, že se podíváte na několik webů které mají ty odkazy správně a zjistíte, co mají společného) a menu předěláte tak aby to příště poznal lépe. Čím jasnější struktura, tím lepší.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0