Autor Zpráva
Jindra Erko
Profil *
Xampp mám instalovaný klasicky na C: disku a testuji to nyní na starých Windows XP:

C:\xampp

Při použití jedné aplikace s tagem <audio></audio> bych ovšem potřeboval sahat pro MP3 soubory na jiný disk např. na disk E:

Jak mám korektně zadávat cestu, aby to fungovalo?

Níže uvedený pokus samozřejmě selže:

<audio id="audio" preload="auto" type="audio/mpeg" tabindex="0" controls="">
<source src="file:///E:/audio.mp3">
</audio>

Jakou cestu zadávat aby to zafungovalo u XAMPP a starých Windows XP, postačí mi funkčnost pro Mozillu Firefox 35 a vyšší ver.


doplnění: moje aplikace běží nyní v umístění:

localhost/www/audios.html
Keeehi
Profil
Jindra Erko:
Co si tam přidat zástupce na složku s hudbou?
Jindra Erko
Profil *
Keeehi:
Aha... tom mne nenapadlo ;-).
Toto řešení má pár nedokonalostí s ohledem co od aplikace budu očekávat ....
Mám dopňující otázky:

1) XAMPP tedy neumí "sahat" na jiné disky než na kterém je nainstalovaný?

2) Nemáš náhodou zkušenost s tím jak generovat windows zástupce pomocí PHP? Lze to vůbec?


Teď jsem to zkoušel, ale můj Firefox ty zástupce v tagu audio "nebere" v potaz, asi jsem tě špatně pochopil , stejně to nepřehraje....

v localhostu/www nyní mám soubory:

audios.html
zasupce_nejakeho_mp3_na_jinem_disku.mp3



<audio id="audio" preload="auto" type="audio/mpeg" tabindex="0" controls="">
<source src="zasupce_nejakeho_mp3_na_jinem_disku.mp3">
</audio>
Keeehi
Profil
Jindra Erko:
1) XAMPP tedy neumí "sahat" na jiné disky než na kterém je nainstalovaný?
To není XAMPPem. Pokud použiješ cestu file:///E:/audio.mp3, XAMPP se do toho vůbec nezapojuje. To je čistě v režiji prohlížeče a operačního systému. Ale to omezení je tam jasné, do nějaké webové stránky (což http://localhost/www je) to nesmí načítat soubory z disku, protože pak by si nějaká škodlivá stránka mohla klidně prohlédnout celý tvůj disk a to nikdo nechce.

2) Nemáš náhodou zkušenost s tím jak generovat windows zástupce pomocí PHP? Lze to vůbec?
Od Vist výše určitě ano secure.php.net/manual/en/function.symlink.php

Hlavně ty zástupce na soubory vytvářet nemusíš, stačí ti jeden na složku, kde ty soubory budou.

Teď jsem to zkoušel, ale můj Firefox ty zástupce v tagu audio "nebere" v potaz, asi jsem tě špatně pochopil , stejně to nepřehraje.
Čas bude na chybovou konzoli ve vývojářských nástrojích prohlížeče. Většinou tam bývá napsáno, jaký soubor se stránka snažila stáhnout, a proč se to nepovedlo / bylo zablokováno.


Šlo by to určitě vyřešit s php, kde bys vytvořil php script, který by servíroval obsah daného souboru, ale je to zbytečné vytěžování prostředků, pokud by to šlo vyřešit jinak.
Jindra Erko
Profil *
Keeehi:
Hlavně ty zástupce na soubory vytvářet nemusíš, stačí ti jeden na složku, kde ty soubory budou.

Této radě pořád neoruzím .... udělám si např. zástupce na složku směřující na disk "E:\Audioukazky\"
Co pak s tím zástupcem, nakopíruju ho zřejmě do složky "localhost/www " ....ale co dál?

Jak budu pomocí toho zástupce na localhostu vytahovat ty jednotlivé soubory z té složky "E:\Audioukazky\" do přehrávače s tagem <audio>?
Jindra Erko
Profil *
Ty windows zástupce do tagu audio použít neumím, zkouším to takto:

<audio id="audio" preload="auto" tabindex="0" controls="" >
<source src="123.lnk">
</audio>

A konzole mého Firefoxu 37 hlásí toto:

GET localhost/www/123.lnk [HTTP/1.1 206 Partial Content 30ms]
HTTP "Content-Type" of "application/x-vnd.mozilla.guess-from-ext" is not supported. Load of media resource localhost/www/123.lnk failed. audios.html
All candidate resources failed to load. Media load paused.
Chatík
Profil
Jindra Erko:
Nech původní cestu jak si měl.
Do httpd.conf přidej tento alias:


Alias /Audioukazky "E:\Audioukazky\"

<Directory "E:\Audioukazky\">
    Options Indexes FollowSymLinks Includes ExecCGI
    AllowOverride All
    Order allow,deny
    Allow from all
    Require all granted
</Directory>
Restart Apache.

Samozřejmě musí na E existovat složka Audioukazky.

Po té:
<audio id="audio" preload="auto" type="audio/mpeg" tabindex="0" controls="">
<source src="\Audioukazky\audio.mp3">
</audio>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0