Autor Zpráva
inocencz
Profil
Dobrý den,
pořeboval bych poradit. Pracuji na jednom webovem projektu a prisla ke me nearadostna zprava, projekt chce pouzivat vice firem a kazda jej chce mit prizpusobeny do vlastnich barev. Projekt pouziva nejprve bootstrapove styly nad tim je sablona (main.css - cca 2700radku) a nakonec nase vlastni styly (last.css). Jaky byste mi doporucili nejprijatelnejsi zpusob jak vytvorit nekolik prepinatelnych 'temat'?
Jedna se vlastne 'jen' o zmenu barev.
blaaablaaa
Profil
inocencz:
Pouzij nejaky preprocesor (Sass, Less)
Taps
Profil
inocencz:
Změna designu bez znovunačtení stránky
Tomášeek
Profil
Taps:
Myslím, že jsi zcela nepochopil otázku a odpovídáš na něco trochu jiného - nepotřebuje, aby si klient vybíral z připravených témat, nýbrž aby každý klient měl téma vlastní, leč nezměnitelné.

inocencz:
Tapsovým směrem by ses k cíli dostal také (tzn. měnit třídu na rodiči, nikoliv v JS, ale už na serveru), ale v CSS bez preprocesoru by to znamenalo mít mnoho stylů duplikovaných, a to tolikrát, kolik bude témat. Dlouhodobě by to bylo neudržitelné.

Budeš hledat něco, co umí pracovat v CSS s proměnnými, což jsou preprocesory. V hlavním CSS budeš mít barvy nahrazené proměnnými, které budou per klient deklarované před přilinkováním tohoto obecného stylu (ať už interním stylopisem o 3 řádkách, nebo přilinkováním externího stylopisu stejného rozsahu).
inocencz
Profil
Tomášeek, blaaablaaa:
Dekuji. Zkusim SASS nebo Stylus.

Taps:
Ano je to jak rekl Tomaseek, ale dekuji.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0