Autor Zpráva
raddimm.xx
Profil
Jak zobrazit telefonní číslo dle státu v kterém se uživatel nachází? Tzn je-li v německu německý kontakt atd.
Podle čeho to rozlišit?
Máte tip?
Joker
Profil
Pomocí geolokace, nicméně bych doporučil nezobrazovat jen ten jeden kontakt pro případ, že
• geolokace nezafunguje stoprocentně (např. návštěvník z ČR používá poskytovatele se sídlem v Německu),
• nebo návštěvník chce kontakt z jiné země než aktuálně je (např. si někdo chce ověřit kontakt během dovolené).
raddimm.xx
Profil
Joker:
Těmto vyjímkám rozumím. Nicméně: o geolokaci myslíte tu v HTML5? Která umí vrátit GPS apod? A vyskakuje v prohlížeči hláška o povolení sledování polohy? Tomu jsem se chtěl vyhnout.

K možnosti html5 a geolokaci: našel jsem že to dokáže tedy určit polohu, ale nenašel jsem jak k tomu přiřadím stát? Podle souřadnic?
K možnosti přes IP adresu: našel jsem nějakou snad databazi což předpokladam že by se muselo pokaždé ověřovat
Keeehi
Profil
Tvé úvahy jsou správné.
Jediné co trochu nechápu je to pokaždé ověřovat. Pokud tím myslíš, že by se s každým načtením stránky muselo dívat do té databáze, tak to tak může být i nemusí. Pokud by jsi to nechtěl, tak se stačí do databáze podívat jen jednou a výsledek si uložit. Do session, do cookie, jak je libo.

Podle souřadnic?
Ano. Buď si vytvoříš/najdeš databázi souřadnic a států - hledalo by se, která ze souřadnic je nejblíže těm zjištěným. Nebo použiješ google API.
raddimm.xx
Profil
Keeehi:
Jediné co trochu nechápu je to pokaždé ověřovat > To mě napadlo a vlastně jen ověřovat jestli se nepřipojil z jiné IP a až v tom okamžiku znovu checknout stat.

Tak díky. Asi se přiklonim k řešení dle IP

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0