Autor Zpráva
xXx
Profil *
Zdravím ve spolek,

potýkám se s jednou myšlenkou a nejsem si úplně jist, jestli a jak půjde vyřešit. Řekněme, že chci mít "databázi" zařízení, na které chci/potřebuji přistupovat. Do každého zařízení se je nutné přihlásit uživ. jménem a heslem. Správa probíhá přes webové rozhraní.

Existuje nějaký způsob, jak z databáze vnutit stránce přihlašovací údaje? Moje představa je taková, že kliknu na odkaz, otevře se mi požadovaná stránka, do formuláře se mi automaticky vyplní přihlašovací údaje a já kliknu na přihlásit a jsem v zařízení. Ukládání hesel v prohlížeči není moc efektivní, jelikož na zařízení budu přistupovat z několika PC/NTB a chtěl bych údaje sdílet se spolupracovníky.

Díky za Vaše konstruktivní nápady
Kcko
Profil
Imho nepotřebuješ to dělat takhle krkolomným způsobem. Každé zařízení krom ručního přihlášení (login/heslo), může mít u sebe uloženo něco jako autorizační hash. A pak se můžeš přihlásit přes hash, např.

?prihlasitZarizeni=56fdafa854f56asdf897fasd564fasd5f564 (zjistíš z DB hash a přihlásíš se a pro jistotu bych ten hash v tu chvíli změnil na jiný, aby ses pokaždé musel přihlásit pod jiným hashem).
xXx
Profil *
Bohužel není možné se přihlašovat jinak než zadáním přihlašovacích údajů. Jedná se z pravidla o antény, routery, switche, atd. Šel by použít software pro správu (napře Remote desktop manager), který toto umí řešit. Ale mít to na webu mi přijde jednodušší...
Keeehi
Profil
Tak stačí k tomu trocha javascriptu. V prohlížeči mít doplněk, který bude tento javascript vkládat na příslušné stránky. Já pro Chrome používám Tampermonkey. Existuje i pro další prohlížeče, nebo můžeš použít něco jiného.

Samotný skript pro předvyplnění údajů je velmi jednoduchý a vypadá nějak takto:
(function() {
    'use strict';

    for (var i = 0; i < document.forms.length; i++) {
        if (document.forms[i].action.indexOf('example.com/prihlasit') !== -1) {
            document.forms[i].username.value = 'admin';
            document.forms[i].password.value = '1234';
            
            // Odkomentuj pro automatické přihlášení
            // document.forms[i].submit();
            break;
        }
    }
})();

Samozřejmě nevýhoda je v tom, že máš v počítači a prohlížeči hesla uložená v čitelné podobě. Proto se toto řešení hodí jen pro případy, kdy ti nevadí, že by to heslo mohl někdo někdy zjistit. Já to používám jen pro vyplňování přihlašovacích údajů do webů které vyvíjím na localu a v databázi mám jen testovací účty. Ukládání hesel mám v prohlížeči vypnuté, aby mě neotravovalo na jiných webech, tak jsem zvolil právě toto řešení.
TomášK
Profil
V chromu se uložené údaje dají synchronizovat mezi prohlížeči pomocí společného google účtu, šlo by vytvořit google účet jen pro tento účel. Detaily neznám, ale viděl jsem, že to tak někde fungovalo.

Taky by mohl fungovat nějaký password manager. Na linuxu používám pass ( www.passwordstore.org), který má plugin do prohlížeče, co dokáže vyplnit přihlašovací údaje podle URL. Hádám, že bude i něco na windows s podobnou funkcionalitou.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0