Autor Zpráva
Aloi
Profil
Dobrý den chci se zeptat mám web (aloi-web.kvalitne.cz) a chci se zeptat jak udělat aby se např někomu na mobilu nebo na jiném pc web zobrazoval stejně jako mě na mém pc. Jde především o to že se části stránky různě posouvají a pak to vypadá blbě. můj web na mobilu : ctrlv.cz/wBUI , můj web u mě : ctrlv.cz/G2yQ , můj web u někoho jiného : ctrlv.cz/Gc3X
Tomášeek
Profil
Aloi:
Zapomeň na to, že existuje něco jako position. Tzn. začni tím, že veškeré pozicování vyhodíš, nepotřebuješ ho (a způsobuje ti to chování, které způsobuje a není žádoucí).

Jednoduchá rada, jak to udělat jinak, neexistuje. Zněla by asi "musíš umět aspoň trochu kódovat". Žádné zaklínadlo "šup rum bum a mám nerozpadnutý layout" neexistuje.

Začni třeba zde, mohlo by ti to pomoci - qu.wz.cz/webtest/jednoduche-schema-stranky.htm
Pak samozřejmě studium HTML/CSS, doporučuji jpw.cz.

Shodné zobrazení na mobilu jako na PC je "defaultní", pokud nebudeš pozicovat. Zobrazí se posuvníky. Trend jde ale opačným směrem, tzn. na mobilu jiný layout než na desktopu, říká se tomu responsive design.
Tomáš123
Profil
Aloi:
Problém je v absolútnej pozícii. Takto sa prvky zobrazujú na zvolených súradniciach a navzájom sa neovpylňujú, sú tzv. vyňaté z toku dokumentu, a to im dovoľuje sa takto škaredo prekrývať.

Na to, aby si prvky dostal vedľa seba použi radšej float.

Pozor na chyby v kóde. Medzi názvom atribútu, symbolom rovná sa a hodnotou sa nepíšu medzery. Napr. <a href="http://djpw.cz">...</a>.
Aloi
Profil
Tomáš123:
a není třeba problém v tom že je to komplet psané v html ?
Tomáš123
Profil
Aloi:
a není třeba problém v tom že je to komplet psané v html ?
To nie je pravda, časti v hodnotách atribútov style sú prvky jazyka CSS.
Aloi
Profil
Tomášeek:
a jak bez pozicování dostanu třeba obrázek na místo kam potřebuji nebo text ?? jinak na pozice používám kod : <a STYLE = "position : absolute; top : 290; left : 63; "href = "les1.html"><img src="kokos/hlavni.png"width="240" height="50" bgproperties="fixed"> </a>
Tomáš123
Profil
Aloi:
Prečítaj si predchádzajúce rady, prečítaj si na čo ťa odkazujeme (najmä odkaz v príspevku [#2]) a prejav kúsok vlastnej iniciatívy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0