Autor Zpráva
pavelrejha
Profil
Zdravím, vím co chci, ale nevím jak na to a scripty nejsou mé hobby a ani nevím, zda-li to vůbec lze udělat. Potřeboval bych script, ve kterém by bylo slovo např. PRAHA, ale to slovo by na stránce nebylo vidět.

<script type="text/javascript">skryté slovo PRAHA</script>

a potom bych potřeboval druhý script, krerý by na stránku opsal to co je v prvním scriptu a to aby bylo vidět

<script type="text/javascript">zobrazené slovo PRAHA</script>

Lze toto prosím nějak vytvořit? Děkuji.
Mlocik97
Profil
áno lze,...

môžete na to použiť jQuery hide() a iba do druhého načítať obsah z prvého .clone().
pavelrejha
Profil
Mlocik97:
A jak prosím? Lze někde najít příklad?
Dan Charousek
Profil
pavelrejha:
Můžeš trochu detailněji popsat svůj problém?
pavelrejha
Profil
Problém? Vědomosti :-) html dobrý, css dejme tomu, script průser.
Mlocik97
Profil
pavelrejha:
www.w3schools.com/code/tryit.asp?filename=FJM2KP97NSG4

$(document).ready(function(){
    $("#a").clone().appendTo("#b");
    $("#a").hide();
});
Dan Charousek
Profil
pavelrejha:
Myslel jsem spíš, abys popsal trochu konkrétněji, čeho se snažíš dosáhnout. Protože úplně nerozumím pojmům jako je: "script obsahující slovo ... aby nebylo na stránce vidět" nebo "script opsal co je v prvním scriptu".
pavelrejha
Profil
Mlocik97:
Děkuji za příklad. Ano nějak takto by to mělo být - opsat z A a napsat do B, jen mi to nějak nefunguje...

<html>
<head>
<script>
$(document).ready(function(){
    $("#a").clone().appendTo("#b");
    $("#a").hide();
});
</script>
</head>
<body>
<div id="a">ahoj</div>
<br>-----<br>
<div id="b"></div>

</body>
</html>
weroro
Profil
pavelrejha:
jen mi to nějak nefunguje
Mne to funguje. Živá ukázka
pavelrejha
Profil
weroroV živé ukázce je to perfektní, ale v počítači mi to nefunguje - nechápu...
Tomáš123
Profil
pavelrejha:
Bude lepšie, keď odpovieš na otázky, ktoré sa pýtal Dan Charousek. Vyzerá, že sa pokúšaš o divné veci. Aký je účel celého skrývanie a zobrazenia inde? Nešlo by sa tomu vyhnúť a iba premiestniť pôvodný prvok alebo už dokument vytvoriť tak, aby sa nemusel obsah skriptami presúvať?
pavelrejha
Profil
Zkusím to nějak srozumitelně napsat:

Abych v textu nemusel psát tisíckrát to samé slovo chci ho do JS scriptu (č.1) a ten by se zobrazoval v ostatních JS scriptech.

<html>
<head>
<script type="text/javascript">České republice</script> // JS č.1
</head>
<body>
<p>Např.: V <script type="text/javascript"></script> se nachází několik stovek druhů minerálů a proto v <script type="text/javascript"></script> je mnoho sběratelů kteří doplňují své sbírky. Proto v <script type="text/javascript"></script>...</p>
 
</body>
</html>
Keeehi
Profil
Tak to v jednom ulož do proměnné a v jiných tu proměnnou použij.
pavelrejha
Profil
Keeehi:
Můžeš mi prosím dát příklad??
Keeehi
Profil
var slova = "České republice";

document.write("Např.: V " + slova + " se nachází několik stovek druhů minerálů a proto v " + slova + " je mnoho sběratelů kteří doplňují své sbírky. Proto v " + slova);

Stejně je to ale celé nějaké divné a zdá se mi, že chceš asi něco co má možná elegantní řešení ale jelikož nám nechceš popsat problém/zadání tak ti nemůžeme dost dobře pomoct.
pavelrejha
Profil
Keeehi:
Paráda, super, díky!!!!

Moderátor Alphard: Tímto je vlákno vyřešené, zbytek je nepříliš užitečná diskuse o funkčnosti webu bez js.
Tomáš123
Profil
pavelrejha:
Konkrétne toto by šlo vyriešiť už na strane servera. Ak má užívateľ vypnutý JavaScript, slovo alebo celý text sa mu zbytočne nezobrazí.
Mlocik97
Profil
Tomáš123:
ak má niekto vypnutý javascript, tak je to jeho problém, tohle robia len paranoidný retardi,...
Keeehi
Profil
Mlocik97:
A proč by to nemohlo fungovat i těm paranoidním retardům když je to možné? Navíc znefunkčnit javascript jde více možnostmi než jen jeho vypnutím. Stačí na to třeba nestabilní mobilní internetové připojení.
Mlocik97
Profil
Keeehi:
je to možné, ale žiaľ hodne omedzené,... a čo sa týka nestabilného mobilného pripojení, ehm, to už je problém samo o sobe, nikoliv problém so stránkou, ale s pripojením,... hold tam sa to reší ťažko, preto ale existují taky mobilné verze, ale zas funkčnosť webstránky je omedzená, ostatne ja keď vytváram aplikáciu tak ho vytváram práve takmer celý len pomocou JS, a do noscript iba pridám alternatívny obsah pre....
weroro
Profil
Na tému nonJS riešenia by bolo dobré vytvoriť samostatné vlákno. Tiež by som o tom podiskutoval.
Mlocik97:
Ono človek nemusí byť paranoidný na to aby vypol JS, stačí ak nejaký patlal nevie JS a mám zasekaný celý web.

ostatne ja keď vytváram aplikáciu tak ho vytváram práve takmer celý len pomocou JS
A pritom sa to má robiť práve naopak. Javascript slúži na zlepšenie ovládania web aplikácie, alebo prípadnej optimalizácii (napr je lepšie volať ajax ako keby som mal refreshovať celý web). To ale nezanemá, že neponechám napr. klasické formuláre a to už iba z dôvodu, že s nimi vie prehliadač natívne pracovať. Samo osebe je vývoj iba pomocou HTML a CSS jednoduchší. Javascript sa pridáva dodatočne (pod pojmom javascript nemyslím zrovna MVC JS frameworky - to je iná vec)
Keeehi
Profil
Mlocik97:
ostatne ja keď vytváram aplikáciu tak ho vytváram práve takmer celý len pomocou JS, a do noscript iba pridám alternatívny obsah pre....
V tom případě lituji každého, pro koho jsi kdy pracoval případně budeš pracovat. Tato filozofie je těžký amaterismus a přeji ti, aby jsi na to sám co nejdříve přišel.
Mlocik97
Profil
Keeehi:
tak ono nekteré veci bez JS nejde spraviť, a keď základný obsah webstránky a základné funkcie nemôžu fungovať bez JS, tak keď už to JS použiješ, tak proč ho rovno nepoužiť pre "takmer všetko", už je jedno či nefunguje vôbec, alebo nefunguje takmer vôbec.
A jinak JS je neco, co nemá dôvod nefungovať u vätšiny userov.
Tomáš123
Profil
Prosím mmoderátora o vyčlenenie príspevkov od [#18] do nového vlákna.


Mlocik97:
keď základný obsah webstránky a základné funkcie nemôžu fungovať bez JS ...
Čo má toto a zvyšok tvojho príspevku spoločné s riešeným problémom. Zdá sa ti, že vypísanie textu na stránke nemôže fungovať bez JavaScriptu? Je podľa teba lepšie v prípade, že na stránke využívaš JS vypisovať aj bežný text pomocou JS, hoci na to nie je žiadny pádny dôvod (čo v tomto prípade nie je)?

Moderátor Alphard: Já ti nevím, jak by se to pojmenovalo a komu by to pomohlo? Nemusíš odpovídat, jen zdůvodňuji, že bude lepší nechat to tady zapadnout.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0