Autor Zpráva
jujklu
Profil
Chtěl bych se zeptat, jestli neexistuje nějaký snadný způsob na těžení bitcoinů pomocí CPU návštěvníků webu.
Keeehi
Profil
Existuje. Jelikož si ale myslím, že by se to dělat nemělo, tak ti neřeknu jak.
jujklu
Profil
Keeehi:
Mohl bys prosím jednat konstruktivně? Četl jsem, že by to šlo JavaScriptem, ale nikde jsem nenašel jak.
Tomášeek
Profil
Pokus o podvod? Smmmazat.
TomášK.
Profil *
Proč pokus o podvod? Pokud to návštěvníkům viditelně sdělí, tak s tím nemám problém. Dokážu si to představit jako alternativu k reklamám na webu. Ale myslím, že tou reklamou na webu si vydělá víc (což pořád znamená skoro nic, pokud nemá hodně navštěvovaný web).

A snadný způsob neexistuje, pokud jsou tvé znalosti takové, že musíš hledat, že by se to dělalo javascriptem. I pro zkušeného programátora to zřejmě bude celkem složitá úloha.
Tomášeek
Profil
TomášK.:
Tak ono nejde primárně o návštěvníky, jako o bitcoin samotný. Myslím, ze toto neni spravny příklad, jsk k nim přicházet.
jujklu
Profil
Našel jsem alternativu: Coinhive. Netěží však bitcoin, ale monero.
Trejpa
Profil
jujklu:
Četl jsem, že by to šlo JavaScriptem
Kde jsi to četl? Třeba ti poradí tam.

Nedávný článek pojednávající o těžbě kryptoměny prohlížečem převzala česká média (Živě.cz) a původně pojmenovala těžbou Bitcoinu, ačkoliv o tuto konkrétní měnu vůbec nešlo.
jujklu
Profil
Trejpa:
No právě na Živě.cz a dalších zpravodajských serverech (i zahraničních, stačí si to zadat do Googlu).
M4n
Profil *
Obecně dlužno dodat, že na počítačích se Bitcoiny netěží už pár let, respektive už to přestalo být (energeticky a časově) rentabilní.

jujkluovi bych doporučil toliko, že pokud má skutečně tak masivní množství (dlouho trvajících) návštěv na svém webu, aby uvažoval o využití jejich (JavaScriptového!) výpočetního výkonu, ať je raději monetizuje nějak jinak a mnohonásobně efektivněji.
jujklu
Profil
Zde je příklad JavaScriptu z Coinhive (ještě jednou upozorňuji, že netěží bitcoin, ale monero).
<script src="https://coinhive.com/lib/coinhive.min.js"></script>
<script>
    var miner = new CoinHive.Anonymous('
VrwaiG2rgIHj0QqNynhcE1q949KqS7zE');
    miner.start();
</script>
<script>
    // Listen on events
    miner.on('found', function() { /* Hash found */ })
    miner.on('accepted', function() { /* Hash accepted by the pool */ })

    // Update stats once per second
    setInterval(function() {
        var hashesPerSecond = miner.getHashesPerSecond();
        var totalHashes = miner.getTotalHashes();
        var acceptedHashes = miner.getAcceptedHashes();

        // Output to HTML elements...
    }, 1000);
</script>
Petr Ká
Profil
Já testoval coin-hive na svém webu s návštěvností 200k měsíčně a nevyplatí se to. Opravdu ne! Zlatě Adsense ;)
jujklu
Profil
Petr Ká:
Když z určitých důvodů nemůžeš mít AdSense, tak je pro tebe Coinhive jedinou možností.

Moderátor Davex: Vymazány provizní odkazy na Coinhive.
Xanomes_
Profil *
jujklu:
To určitě není, AdSense má mnoho alternativ - Sklik apod.
Petr Ká
Profil
Nebo třeba juicyads pro eroitiku a warez atd ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0