Autor Zpráva
Petras
Profil
Ahoj, prosím o radu - manžel má své www stránky + si zaregistroval ještě jednu doménu souvisejícího názvu. Na obou doménách by se mělo zobrazovat totéž. Je nějaký jednoduchý skript, který bych vložila do nových stránek, aby se na nich zobrazoval obsah původních stránek, takže editace by se prováděla na původních a na ty nové by změnu přejaly? Mám tam dané přesměrování z nových stránek na ty původní, je i nějaká jiná varianta? Jak na takovouhle duplicitu reagují vyhlevavače? Má vůbec smysl mít dva weby (jeden s názvem firmy a druhý, který definuje druh výroby)?
Sitole
Profil
Petras:
Tak z hlediska SEO si nejsem úplně jistý, ale myslím si že s něčím podobným například Google určitě počítá. Dle mého nejrychlejší a zároveň nejčistší způsob je zjistit adresu tvého webhostingu. Tím myslím IP adresu přes kterou se dá dostat na stránky. Tuto adresu máš v DNS záznamech uložených u první domény. Tuto adresu si zkopíruj a vlož ji k DNS záznamům druhé domény. Poté stačí počkat než se projeví změna a vše bude fungovat. S nastavením ti určitě rádi pomohou i u poskytovatele služeb.

Přeji krásný zbytek dne.
Keeehi
Profil
Petras:
To je přesně něco, co by se nemělo dělat. Momentální přesměrování z nové domény na starou je správný přístup.

jeden s názvem firmy a druhý, který definuje druh výroby
Toto trochu odporuje celému zbytku dotazu. Z tohoto se zdá, že by na jedné doméně byla část obsahu a na druhé zase něco jiného. V takovém případě by to mohlo být vhodné. Záleželo by na konkrétním obsahu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0