Autor Zpráva
danaceks
Profil
Dobrý den, mám šablonu od HTML5UP! a na iPadech a obecně všech Appplovských zařízeních se mi špatně zobrazuje text kvůli neshodě v kódování. Potřeboval bych skript, který mi na index.html přesměroval zařízení od Applu na jinou verzi s kódováním ISO, zbytek by zůstal na WINDOWS-1250. Když totiž kódování změním na ISO, je chyba zase na ostatních zařízeních.
Díky za pomoc...
Keeehi
Profil
Použij utf-8. Všude. A tím myslím opravdu všude. Ve všech souborech, databázích.
A taky nezapomeň je uvádět v HTML kódu pomocí meta tagu.
danaceks
Profil
Když použiji utf-8 na šabloně HTML5UP!, písmena se pokazí. Napřiklad místo č se ukáže è... Stačil by skript, který rozezná typ zařízení a přesměruje. Používal jsem ho k přesměrování na mobilní verzi, ale bohužel jsem ho ztratil...
Bubák
Profil
danaceks:
Stačil by skript, který rozezná
Na!!! Stačilo by udělat to pořádně.
Tedy jedno kódování použít opravdu všude, ale to už tady napsal [#2] Keeehi.
danaceks
Profil
Ten web jsem nedělel já, mám od nich šablonu. Nemám jak to udělat pořádně...
Radek9
Profil
danaceks:
Každý slušnější editor podporuje změnu kódování. Prostě tu šablonu i všechno ostatní překóduj do UTF-8 a do budoucna si ušetříš trápení.
danaceks
Profil
Ta funkce tam je (net2ftp). Problém je s tím, že pokud to přeprogramuji, všechny české diakritické znaky se změní. Pošlete mi prosím skript na rozeznání mobilu a poté přesměrování na mobilní web. [#4]

Díky
Keeehi
Profil
Kromě toho, že jsi změnil fyzické kódování souboru, změnil jsi i jeho definici v HTML? V hlavičce někde na začátku nejspíš bude <meta charset="windows-1250"> a mělo by tam být <meta charset="UTF-8">.

Pokud tam máš správně utf-8 (a pokud nepoužíváš databázi) tak problém je nejspíše v nástroji, v kterém jsi fyzicky měnil kódování souboru. net2ftp mi vždy přišel jako pochybný nástroj. Osobně bych preferoval se připojit na FTP klasicky, stáhnout soubory, upravit v nějakém normálním editoru u sebe na počítači a pak je zase zpět nahrát.
_es
Profil
Chyba bude v tvojich stránkach a nie v „obecně všech Appplovských zařízeních“. Pravdepodobne nesedí deklarované kódovanie (alebo ani nie je vôbec deklarované) so skutočným a niektoré zariadenia si ho správne tipnú či opravia a niektoré nie. Správne riešenie je, aby bolo kódovanie znakov vyriešené tak, ako má byť a nie nejaké pochybné čarovanie s detekciou a presmerovávaním na viac verzií. Čo keď sú problémy aj inde než v „obecně všech Appplovských zařízeních“ - všetky možné zariadenia si snáď neotestoval. Okrem toho si tu mohol dať aj odkaz na problematickú stránku - nech ti iní nepomáhajú až tak „naslepo“.
danaceks
Profil
Keeehi:
Ano, mám v hlavičce WINDOWS-1250

_es:
Vlastně všechny subdomény webu danslo.cz
Bubák
Profil
danaceks:
Ano, mám v hlavičce WINDOWS-1250
Máš tam: <meta charset="windows-1250 />
Nevím, zda taková zmatlanina funguje, odvážlivci to píšou bez uvozovek, ostatní to píšou s uvozovkami na začátku i na konci:
<meta charset="windows-1250">
Nechám na tobě, zda ponecháš zbytečné lomítko.
Tomášeek
Profil
danaceks:
Je smutné, že někdo, kdo válčí s kódováním HTML stránku nabízí tvorbu webů za peníze.
danaceks
Profil
Bubák:
Díky za radu, stejně to ale nepomáhá :-(

Tomášeek:
WordPress...
pcmanik
Profil
danaceks:
WordPress...
To je chabá výhovorka. Naviac keď ti na prezentačnom webe ani nefunguje blog a ani odesli spravu a vypisujú chybovú hlášku užívateľovi...
A ak používaš na prihlasovanie naozaj ten odpad z mújskript tak o to smutnejšie je to.
danaceks
Profil
pcmanik:
Odpad?
pcmanik
Profil
danaceks:
Ako profesionálovy ti snaď nemusím vysvetlovať čo všetko je na tom kóde zle :)
danaceks
Profil
nejsem profesional. kod je spatny uz od vyrobce nebo jsem ho "nevhodne upravil" v editoru? poslete mi prosim jen ten kod pro mobilni verzi. myslim, ze to chceme mit vsichni za sebou...
[#3] [#5] [#7]
M4n
Profil *
Nevadí, že ty weby jsou na kaši i v desktopovém Safari? Když už jsi v té detekci mobilů (a tabletů)?

Radu jsi už dostal, doplň <meta> informaci o použitém kódování.
danaceks
Profil
M4n:
[#1] Psal jsem na všech Applovských zařízeních...
Keeehi
Profil
danaceks:
poslete mi prosim jen ten kod pro mobilni verzi
To naštěstí nikdo neudělá. Takhle se problémy neřeší. Jelikož to není řešení problému ale jeho obejití. Pak zjistíš, že při šířce 500px ten web vypadá hrozně (schválně si to zkus) a budeš hledat přesměrování pro zařízení s šířkou 500px?

Je teoreticky jedno, zda si zvolíš utf-8 nebo windows-1250, v obou můžeš použít všechny české znaky. Je důležité jen dodržet to aby v meta tagu bylo uvedené to, jak je soubor fyzicky uložen. To jak je soubor fyzicky kován se ve většině editorů nastavuje buď přímo v dialogu při ukládání souboru nebo v nastavení editoru.
Dnes je celkem standard použít utf-8. Obsahuje znaky všech světových abeced, takže se ti nemůže stát, že by ti nějaké písmenko někdy chybělo. Pokud bys zvolil windows-1250 a chtěl mít na webu nečeský text, můžeš mít problém.

Tomášeek:
Je smutné, že někdo, kdo válčí s kódováním HTML stránku nabízí tvorbu webů za peníze.
Alespoň že cena odpovídá kvalitě.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0