Autor Zpráva
labocha
Profil
Mám <frameset> se 3 rámy a nějak mi nejde z formuláře v jednom rámu (levý rám s prvky <SELECT>) poslat požadovaný výstup do jiného rámu (pravý rám připravený na výsledek). Použil jsem <FORM target="vystupní_rám"> a výstup jde pořád do rámu s formulářem. Pro statické rámy s odkazy <A ...> to funguje.
Keeehi
Profil
labocha:
Použil jsem <FORM target="vystupní_rám"> a výstup jde pořád do rámu s formulářem.
To je divné, přesně tak by to mělo být. Nemáš tam náhodou nějaký překlep? Nejlepší bude, když nám dáš odkaz na stránku.
labocha
Profil
Mám to u sebe na localhostu, ale můžu sem dát zdrojáky. Nevím, jestli se to smí. Celkem 6,5 KB.
Keeehi
Profil
labocha:
Mám to u sebe na localhostu, ale můžu sem dát zdrojáky. Nevím, jestli se to smí.
Povídání o živých ukázkách » Obvyklé výmluvy
labocha
Profil
Dík za nakopnutí, programuji víc než 40 let, ale s webem začínám a nepřečetl jsem si "Povídání o živých ukázkách". Sorry.
Odkaz, pokud jsem to nepopletl, je zde .
Kajman
Profil
V levém sloupci máte dva formuláře. V prvním máte target na main, ale je tam jen skrytý input dummy. Ve druhém máte select, ale target formuláře je na menu - tedy opět na levý sloupec.
labocha
Profil
To je správně, tak to má být: skript levého rámu je PHP, který má psát do levého i pravého rámu, proto mají formuláře různý target=.
Kajman
Profil
Odesláním jednoho formuláře se vrátí html a tím target si můžete určit, do kterého jednoho frame se nové html má vepsat.

Pokud chcete měnit najednou obsah ve více frame, tak buď odkažte do _top na novou parametrizovanou stránku, co udělá nový frameset a parametr předá oběma framům. Nebo lépe framy nepoužívat, pak se vám bude lépe programovat, uvítají to vyhledávače a lidé na mobilech, a na vzhledu to nemusí být vůbec patrné.
Tomášeek
Profil
labocha:
Pokud pominu fakt, že s rámy jsi zaspal dobu o asi 15 let, tak měj na paměti, že odesíláš vždy jen jeden formulář, nikoliv oba naráz. Takže dva formuláře, každý odkazuje do „svého“ rámu, ale nikdy ne oba společně.

Jsi na začátku svého snažení, web vzniká, důrazně doporučuji zkusit to bez rámů. Dvousloupcových layoutů, které budou komentované pro snadné pochopení, je všude mraky.
labocha
Profil
Tomášeek:
Jsi na začátku svého snažení, web vzniká, důrazně doporučuji zkusit to bez rámů. Dvousloupcových layoutů, které budou komentované pro snadné pochopení, je všude mraky.

Chápu, že rámy jsou pasé a preferují se tabulky, ale byl bych rád, kdyby levá část byla fixní a pravá mohla rolovat.
Keeehi
Profil
labocha:
Chápu, že rámy jsou pasé a preferují se tabulky, ale byl bych rád, kdyby levá část byla fixní a pravá mohla rolovat.
I tabulky jsou pasé. A to co chceš udělat jde vytvořit i jinak.
labocha
Profil
Keeehi:
A to co chceš udělat jde

Díky za postrčení, budu to studovat. A díky všem za Váš čas věnovaný elévovi.
labocha
Profil
Keeehi:
Velké díky pro Keeehi za krásnou ukázku, aplikace už běhá tak, jak jsem si to představoval.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0