Autor Zpráva
nowis
Profil
Zdravím,

dělám jednoduchou pomůcku pro zasílání emailů (žádný generátor spamů). V html rozhraní si naklikám několik příjemců a potřeboval bych, aby se po stisknutí buttonu otevřelo pro každého příjemce samostatné okno mailového klienta. Tedy např. 10 předpřipravených emailových zpráv. Formulář mám připravený, jen nevím, co mám spustit po kliknutí na ten button. Předpokládám, že nějaký JS. Ale jak udělat, aby JS pootvíral okna mailu jako po kliku na "mailto:"?

Díky předem za nápovědu
Tomášeek
Profil
nowis:
Nerozumím otázce. Kde co naklikáš? Jak? Jaké okno?

Ono lépe než někde otevřít deset (desítky) nějakých oken by bylo lépe říct, čeho se snažíš dosáhnout. Hromadné maily jsem posílal z aplikace mnohokrát, ale desítky otevřených oken jsem nikdy neměl. Jde o nějaké replacementy proměnných, například v oslovení? Nebo...?
nowis
Profil
OK, zkusím to jinak. Cílový stav je tento:

Mám 10 příjemců. Stisknu button a pro každého příjemce se mi otevře okno mailového klienta, kde bude vygenerovaná emailová zpráva.

Podobného výsledku bych dosáhl, kdybych měl 10 odkazů "<a href="mailto:xx@yy.zz"> a na každý z nich kliknul.


nowis:
...jo a abych odpověděl - smyslem je parametrizace zasílaných odkazů podle příjemce
nowis
Profil
...tak řešením by zřejmě bylo js:

window.location.href = "mailto:xx@yy.zz?&subject=nazdarkluci&body=mamjednurukudlouhou"

Jenže mi to nefunguje v Safari (neudělá to nic, ani chybu). Ve FF to běhá. Co s tím?
Keeehi
Profil
nowis:
A co takhle vůbec nepoužívat mailového klienta a nechat ty emaily odesílat přímo serverem? Úplně primitivní mail umí poslat PHP funkcí mail. Nic extra, ale může to stačit. Trochu pokročilé odesílání je ve zdejší nápovědě. Přidává k tomu nějaké hlavičky, aby se to příjemci lépe zobrazilo.

K odesílání mailů je potřeba mailserver. Ten na hostingu většinou nainstalovaný je. Problém trochu může být v tom, že jak je hosting sdílený, tak pokud bude někdo jiný spamovat, mohou být i tvoje emaily považovány za spam. A ono taky odeslat email správně, není vždy úplně triviální. Proto je dobré opustit přímo vlastní řešení a využít něco, co vytvořil někdo jiný. Asi nejznámější je PHPMailer. Umí se připojit na SMTP server a odesílat emaily skrz něj. Nemusíš tedy využívat mailserver hostingu. Můžeš se třeba připojit na servery gmailu a odesílat maily skrz svojí poštovní schránku. No a nebo taky se na veškerou vlastní konfigurci a propojování systémů můžeš vykašlat a nechat to na někom jiném, kdo to umí. Mám tím na mysli využití nějaké z cloudových služeb. Ty vlastně jen cloudové službě odešleš požadavek na odeslání emailu nějaké adrese a o zbytek se postará ona. A těch služeb je mraky. Navíc většina z nich tě nechá odeslat měsíčně určitý počet emailů zdarma. Jeden příklad za všechny je Amazon SES. Tam máš zdarma prvních 62 000 emailů v měsíci. Mám takový pocit, že tolik jich nepošleš ani za celý rok :)
nowis
Profil
Dííky, tuhle variantu mám zpracovanou, ale potřebuji alternativně i řešení přes toho mail klienta
nowis
Profil
nowis:
...že s tím pořád otravuju... měl by někdo nápad jak v Safari provést tuto akci?

window.location.href = "mailto:xx@yy.zz?&subject=nazdarkluci&body=mamjednurukudlouhou"
Keeehi
Profil
Ono jde hlavně o to, že chování mailto: adres je závislé na nastavení prohlížeče a operačního systému. Pokud je mi známo, tak nemůžeš pro to udělat nic víc, než jsi udělal. Jestli to bude fungovat je už pak na každém uživateli, jak si nastaví své prostředí.
nowis
Profil
Keeehi:
jo, tomu rozumím. Ale v tomto případě to úplně neplatí, protože všechny počítače, které tu utilitku budou používat, jsou v mé správě, takže nastavení ovlivnit můžu. A další věc - která zřejmě ukazuje na to, že nejde o konfiguraci prostředí - je, že když v safari kliknu na mailto, tak se mi otevře okno nového mailu, ale ta JS funkce to okno nevyvolá... Ve firefoxu ale ano.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0