Autor Zpráva
Jan Rippl
Profil
Dobrý den.
Řeším takový menší technický problém. Pořizuji audiovizuální záznamy z herního světa, kdy dané soubory dosahují závratné velikosti s velmi vysokým datovým tokem. Tyto soubory následně umisťuji na svůj server a rád bych je pomocí HTML5 či flash přehrávače umístil pro přehrání na svůj web. Problém spočívá v tom, že se videa sekají (s pravidelností se načítá každá jeho část znovu a znovu). Server je umístěn u mne doma s rychlostí D 14Mbit/ U 18Mbit. Můj dotaz spočívá v tom, zda postačí na stránce zakázat cashování obsahu, a nebo je nutné udělat více pro plynulé přehrávání datových souborů o velikosti cca. 20-80GB ve formátu mp4.
Předem děkuji za typ...
weroro
Profil
Zdravím.
Ku plynulému streamu veľkých súborov je potrebné mať na servery HLS a prehrávaču tak posielať iba chunky.

Stále je ale možné súbory nahrávať na youtube, ktorý toto všetko rieši.
Jan Rippl
Profil
weroro:
No hls mám "zprovozněno" v rámci RTMP serveru ale nějak jej nelze přehrávat. A pokud to řeším za pomoci vod (video on demand) tak nelze přehrávat tak oběmné soubory aniž by se to sekalo.
M4n
Profil *
Tak ho zkus zprovoznit bez uvozovek.

Jinak YouTube by byla určitě vhodnější volba – jednoduchou trojčlenkou zjistíš, že tvoje infrastruktura s několika aktivními fanoušky přestane stačit.
Keeehi
Profil
Mě to ani nedává smysl z hlediska přenosové rychlosti.
Vezměme 20GB soubor, to je 160000Mbit. Pokud ten upload je 18Mbit/s tak upload toho souboru zabere 8888 vteřin, což je přibližně dvě a půl hodiny. Takže aby se to nesekalo, musel by ten záznam hry, co má 20GB mít minimálně dvě a půl hodiny, aby se stíhalo ho rychleji odesílat než ho bude příjemce na druhé straně konzumovat. A to se bavíme jen o jednom příjemcia o ideálních podmínkách, kdy vše jede úplně na maximum.

Když to vezmeme z druhé strany. Předpokládejme že linka utáhne 75% udávané zátěže a budeš chtít mít deset současně připojených uživatelů. To je 1.35Mbit/s na jednoho uživatele. Což vychází maximálně 600MB na hodinu záznamu. Což odpovídá přibližně filmům v CD kvalitě.

Největším limitem je pro tebe teď momentálně rychlost připojení. Ale i kdyby jsi ho zvýšil, nejspíše narazíš zase jinde. V domácích podmínkách se podle mě dostaneš maximálně na 100Mbit/s a víc ne.
Takže je potřeba určitě to video zmenšit. Mám takový pocit, že bereš čistě ten stream a vůbec ho neencoduješ. Pokud zvolíš nějaký rozumný kodek, velikost tím řádově zmenšíš i při zachování kvality. Pokud obětuješ i něco z kvality, můžeš to srazit ještě více. Pokud to máš jen jako službu pro pár kamarádů, mohlo by ti to stačit. S rostoucími nároky si budeš muset koupit server v nějaké serverovně. S postupem času by to chtělo začít řešit i CDN. No a nebo se na to všechno vykašleš a použiješ nějakou videoslužbu, která toto všechno už má vyřešené a ušetříš si roky práce a starostí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0