Autor Zpráva
Mlocik97
Profil
zdravím, potreboval by som poradiť ako vytvoriť funkciu, ktorá by zistila na client side akú URL má vypísanú v poli pre URL na danej stránke tak aby podľa toho čo URL "obsahuje" menila stránka svoje správanie...

URL mením taktiež tou stránkou pomocou:

window.history.replaceState('aaa', 'aaa', '/aaa'); po nejakej udalosti. V podstate jde o to že když prejde nejaký uživatel na takúto adressu chcem aby sa načítala stránka ako normálne a + vykonala určitá funkcia len kvôli tomu že v URL bol "text navyše".

P.S. malo by to fungovať aj po riadnom reloadu.
Keeehi
Profil
Myslím že Objekt window » Objekt window.location bude to co hledáš.

Na druhou stranu, když děláš window.history.replaceState, tak snad víš, na jakou url ho posíláš, ne? K čemu ji tedy potřebuješ zjišťovat, když ji víš?
Mlocik97-m
Profil *
Keeehi:
Protože ak by uživateľ na ten link išiel direct bez predchozieho zavolania funkcie replaceState (stranku si napr. uložil). Ja to potrebujem aby to fungovalo aj jindy než v sessionu... a potrebujem to mať na strane clienta.
Mlocik97
Profil
Vysvetlím to inak,...


Mám pseudo-doménu, server ovšem nespracuváva (nemôže spracuvávať) žiadne dáta (neco pod. ako u GitHub pages), tu mám svoj projekt, nazvyme ho trebars Ananás. V priečinku Ananás mám electron aplikaciu a jeho zdrojové kódy, a taktiež priečinok web. Časti webstránky sa warpujú do electron aplikácie... (cez URL je prístup len k webu) V rámci tejto webstránky používam knižnice jQuery a AngularJS (no Angular je tak na pol kninica na pol framework, ale to je jedno.) V rámci index.html mám viacero includnutí ďalších súborov HTML, niektoré sa includuju za určitej podmienky... ak táto podmienka je splnená do URL riadka sa pridá /aaa s tým že aaa je taktiež aj súbor ktorý includujem, a chcem aby v rámci tochto súboru bol script ktorý skontroluje že je otvorený ako samostatný súbor (uživatel prešiel na adressu domena.sk/Ananas/web/aaa tak chcem aby sa namiesto len súboru aaa načítal celý súbor index.html a v ňom includnutý súbor aaa (kedže includnutie je len za podmienky, resp. sa volá nejakou udalosťou (event) potrebujem aby sa zavolala udalosť aj podla toho či URL obsahuje /aaa...


Chápeme?
Keeehi
Profil
Což o to, chápeme. Ale jak zjistit aktuální URL máš už v [#2]. Takže potřebuješ ještě něco?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0