Autor Zpráva
Sennin
Profil
Zdravím borci...
Chcem spraviť inštaláciu aplikácie všetko mám už nakódované čo sa táka vizuálnej stránky a čo to aj naprogramované ale potrebujem pomoc ohľadom krokov inštalácie a najaké info...

pri inšt. bude 5 krokov teda

1. Výber jazyka inšt.
2. Nastavenia <-- teda výber šablóny, názov aplikácie atď...
3. Databáza <-- zadajú sa údaje k db
4. Inštalácia <-- v tomto kroku sa natiahnú dáta do db z kroku 2
5. Hotovo <-- oznámenie o úspešnej inštalácii

moje otázky
1. Je dobre riešiť overenie v index.php že ak sa v aplikácii nachádza zložka install presmeruj do nej ak nie zobraz index.php
2. Je dobré po úspešnej inštalácii automaticky zmazať celú zložku install
3. Ako poriešiť tú inštáláciu teda ten formulár aby inštalácia prešla úspešným procesom? to je aby sa sa z kroku 2 zapísali nastavenia v kroku 4 do DB

Za odpveď všetkým vopred vďaka...
Dúfam, že som to nevysvetlil krkolomne a že pochopíte mojej otázke.
Keeehi
Profil
1) Teoreticky index.php může vždy jen spouštět instalaci. A na konci úspěšného procesu instalace může být nahrazen jiným obsahem, který bude už vždy spouštět je aplikaci. Nebude se muset tedy nic kontrolovat.

2) Ano.

3) Buď si nastavení úložíš třeba do session, nebo prohodíš krok 2 a 3. Což je to jednodušší řešení.


Proces instalace je asi vhodný pro CMS ale jinak mi to moc důležité nepřijde. Hlavní, co bývá potřeba nakonfigurovat jsou údaje k databázi a to je většinou změna v jednom konfiguračním souboru. Vše ostatní (šablona a název) by stejně měly být konfigurovatelné, proto by v administračním rozhraní měla být volba to změnit a proto není potřeba, aby to bylo součástí instalačního procesu.
Dle mého názoru vypadá nejlepší instalační proces tak, že uživatel nakopíruje do jedné složky všechny soubory a tím je instalační proces dokončen.
Sennin
Profil
@Keeehi
Máš pravdu to bude asi najidealnejšia voľba popravde plán b. je že sa nahrá celá apka na web presmeruje na inštalačku a len sa zadajú údaje k db a nahrajú sa prednastavené nastavenia do db to bude všetko a následne sa po úspešnosti zmaže zložka install a toť vše a zmeny sa potom budú konať v nastaveniach apky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0