Autor Zpráva
Sennin
Profil
Zdravím ...
Chcem sa vás opýtať je nejaká možnosť spojiť sa z localhostu na db na webu?
Ale tak aby ostatný ktorý budú mať apku na svojom localhoste nemohli vidieť údaje ktoré sú na pripojenie?

Teda, že by som umiestnil nejaký config.php na web tam zadal údaje a nejak z localhostu prijal ten súbor? sú nejaké riziká že by to zistili?
Nenapadá ma žiadna rozumná vec ako by to bolo výhodne...

Za odpovede vopred ďakujem.
Kajman
Profil
U php řešení budete muset asi zamezit tomu, aby uživatelé nemohli vůbec k php souborům (tedy kromě speciálního uživatele, pod kterým bude pouštěn lokální webový server) a veškerá komunikace byla šifrovaná. Tento stav je ve vaší moci?
Keeehi
Profil
Sennin:
Obecně jde o to, že jakmile něco odešleš uživateli ztrácíš nad tím absolutně kontrolu. Nebylo by lepší vytvořit každému uživateli jiný účet s jiným heslem? Nebo proč nesmějí znát přihlašovací údaje?
blaaablaaa
Profil
Sennin:
Pokud jde o aplikaci, ktera by se mela z localhostu prihlasovat do nejake centralni db, je lepsi to resit pres nejake API, ktere zajisti komunikaci s db.
rafej
Profil
Sennin:
Není mi uplně jasné čeho se snažíš dosáhnout. Ale pokud chceš čistě správu databáze, tak můžeš použít i phpMyAdmin nebo adminer, kteří mohou běžet u tebe na localhostu, kde bude veškará konfigurace a mohou se napojit na vzdálenou databázi, která běží na webhostingu.

Ale toto řešení závisí na faktu, že server webhostingu musí umožnit vzdálený přístup do svého databázového serveru. Většinou se to musí explicitně povolit / nastavit ve správě webhostingového serveru a povoluje se přístup jen z jedné adresy, takže dynamická adresa internetového připojení je problém.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0