Autor Zpráva
Peet
Profil
Zdravim,

chtel bych se jen v rychlosti zeptat zda je nejaky rozdil mezi pouzitim relativni a absolutni cesty u obrazku. Jde mi o ukladani do databaze, jelikoz nekde mohu mit obrazek ulozeny u sebe na serveru a jindy ne, tak mi prijde nejvhodnejsi uvadet absolutni cestu na muj server, v pripade ze ten image budu mit.

Ale je nejaky rozdil napriklad v cachovani nebo nekde jinde ?

Diky
Surikata
Profil *
Peet:
Absolutna cesta k suboru je zadanie presnej adressy, tym ze sa zdroj presunie, mimo zdroja obrazku, tak sa to znefunkcni, ak sa zmeni ovsem absolutna adresa aj na zdroji, je moznost tahat pbrazok aj z uplne inokadial nez je zvysok projektu umiestneny. U relativneho musi byť zachovalá štruktúra od root umiestenia projektu ak sa však presúva ako celok, nespôsobý to žiadne problémy, ak sa presubie len časť zdroja naruší sa štruktúra a prestane to fungovať. Iné rozdiely tam niesú a na cashovanie to nemá vliv.


Odporúčam používať relatívnu cestu všade tam kde máte k cieľovým súborom priamy prístup pre presun, inde (externé zdroje) vždy absolútna cesta.
Peet
Profil
Surikata:
Proc doporucujes pouzivat relativni cestu ? Muj model je takovy, ze v databazi je sloupec IMAGE, ve kterem je momentalne cesta k externimu zdroji, postupne chci ale zaznamy prochazet a obrazky ukladat k sobe na server, tak bych rekl, ze bude idealni ulozit obrazek, vygenerovat si absolutni cestu a tu ulozit do databaze . Bude to zkratka obecna definice obrazku a je jedno jestli bude u me na serveru nebo nekde externe.

Btw. mi to teda prijde lepsi, nez udrzovat relativni cestu v databazi.

Chtel jsem spis vedet, zda to nenacita browser jako externi zdroj. Tzn. zda je doba nacitani aboslutni a relativni cesty stejna.

Diky
Tomáš123
Profil
Peet:
Pre zachovanie jednotnosti adries sa mi zdá rozumné používať vo všetkých prípadoch rovnaký typ adresy. V tvojom prípade, ak nemáš všetky obrázky u seba na serveri, nevidím s absolútnou adresou problém.

V rýchlostiach by nemal byť zaznamenateľný rozdiel.
Peet
Profil
Diky ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0